Pokročilý

Jakou školu musím vystudovat a bych pak mohla pracovat jako realitní prodavač domů ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

staci i vyucni list. je to jedno z poslednich zamestnani, ktere bych chtel delat...

kamarad to zkousel, mel ve smlouve provizi za kazdou prodanou nemovitost, dostal urcenou oblast, podminkou vlastni auto a prakticky jezdil od domu k domu, klepal na vrata a ptal se lidi, zda svuj barak nechteji prodat, nebo nevi o nekom v okoli, kdo se k tomu chysta

Další odpovědi:

Bronzový

Předpokládám, že stačí mít min. maturitu. O zaškolení by se měla postarat přímo realitní kancelář, příp. externí školitel.

Zlatý

Neni na to předepsána žádná škola. Teoreticky to může dělat i negramotný člověk. Určitě by nebyla k zahození nějaká stavební škola.

Zlatý

Stačí základní škola.
I když asi maturita by byla lepší.
Důležité je mít na toto buňky.
Umět mluvit s lidmi, nebýt vtíravý, vědět o domech dostatek informací, být v obraze co se týče cen na trhu s nemovistomi atd.
A také umět vyřizovat příslušné doklady na ůřadech. Kamarádka se tomu věnuje a to co občas řeší, s klienty (opakovaně návštěvy, vymýšlení blbostí, jednou ano, pak zase ne, pak opět ano , ...) i vyřizování dokladů, na to bych já nervíky neměla.

Stříbrný

...a víš určitě o co se pokoušíš ? prodávala jsi někdy cokoliv ? Tato činnost obnáší 15-16 hodin denně, stále v terénu, na telefonu, 7 dnů v týdnu. Výdělek krajně nejistý, neprodáš nic měsíc - dva = nevyděláš korunu. Tohle žádná škola nenaučí, pryč od toho.

Pokročilý

Jak píšete,realitní prodavač domů je vážně zaměstnání pro otrlé,děkuji ale nechci.Měl jsem v životě to štěstí nebo spíš smůlu,že jsem prodával 3 nemovitosti.Co já měl za trable se zástupci realitních kanceláří,to si nedovedete představit,některé z nich vyhodíte dveřmi a oni se vrátí oknem,nedali mi pokoj ve dne,večer ani o víkendech,není to povolání pro každého.Já mluvím sám za sebe,makléř realitní kanceláře NE!Úplně bych zapomněl na Vaši otázku,co se týče školy,vhodné k této profesi,znám spoustu realitních makléřů pouze s výučním listem,takže škola není zas až tak podstatná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.