Natt

Jakou školu musí vystudovat sexuolog?

Nejlepší odpověď
quentos

medicínu… konkrétně tedy lékařskou fakultu některé z univerzit. Sexuologii si tam vybere jako své zaměření (konkrétní část lékařské fakulty se nazývá „(sub)katedra sexuologie“ – subkatedra na těch univerzitách, kde je sexuologie brána jako součást oboru „gynekologie a porodnictví“).
Doplňuji:
banán88: obávám se, že šest.

Další odpovědi
Banán88

zrejme k tomu bude uz v zakladu potrebna medicina a tam uz si svuj obor vyberete, at u sexuologii nebo sexualni patologii.. ale na pet let studia na Karlove univerzite to bude
Doplňuji:
no vidite.. quentos to napsal jeste lepe nez ja.. (podeziram ho, ze se honosi titulem z mediciny, ale zatim jen tipuji :D )

mosoj

Lékařskou fakultu 6 let . Z toho 4 roky obor stehnohmatika.

da ny

http://www.vfn­.cz/pracoviste/kli­niky-a-oddeleni/sexu­ologicky-ustav/historie-ceske-sexuologie/
Sexuologie je v rámci kurikula vysokých škol, především lékařských fakult, minoritním oborem (paradoxně se jí dostává více prostoru na nelékařských fakultách)."
Lékař často bývá nejprve gynekolog/porodník, urolog , psychiatr apod., až později se specializuje ještě na sexuologii.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­xuologie