Fůfan

Jakou si mám pořídit grafárnu na hry?

jsem si řekl že si budu šetřit na grafickou kartu
ale teď jsem se koukl na net a tam jich je tolik, že nevím kterou si vybrat
slyšel jsem že Nvidia 970 nemají správné parametry ohledně paměti takže tu vynechte pls
nejlépe bych chtěl, aby měla 4 GB paměti s tím že utáhne na vysoké detaily dnešní hry ;)
a prosím, je jasné že Titan bude ta nej volba, takže za rozumnou cenu prosím, max cca 8–9tisíc děkuji
nejvíce jsem přemýšlel o tomto:
https://www.al­za.cz/gigabyte-n960wf2oc-4gd-d2412356.htm
https://www.al­za.cz/msi-gtx-960-gaming-4g-d2411380.htm
preferuji Nvidia, neboť se v nich lépe vyznám, ale klidně AMD :)

Odpovědi
gecco

Je to jednoduché, pořiď si tu nejdražší, na kterou ti z ´prasátka´ vybude…
A pak ji vyhoď, dej si pár facek před zrcadlem a další pár poté, co se zrcadlu schováš…
Pak zjistíš, že:

  1. ji nepodporuje tvůj OS
  2. se ti fyzicky nevejde do kisny
  3. ji neutáhne stávající zdroj
  4. ji neuchladí stávající ventilátor
  5. stávající MB pro ni nemá patřičný konektor
  6. konektor tam je, ale není podporován ´biosem´
  7. monitor neumí zobrazit to, co karta umí
  8. nepodporuje ji ta hra

_________
Máš-li pocit, že si o tobě myslím své (a nepříliš lichotivé), máš správný pocit…
Myslím si, že jsi ´namachrovaný´ hlupák…
No – možná jen hlupák, zato výrazně ´čnějící´…
_____________­_______________
Jo – pokud mi na A-H sdělíš relevantní informace, doporučím ti konkrétní „grafárnu“ (to je bezva, když tenhle termín vyplajzneš před kámošama ještě méné vzdělanýma, než jsi ty, viď??) – a řeknu ti i to, kde ji koupíš, aktuálně, nejlevnějc…
___
Blbe…
_____________­__________________
Jo, prosím rozumné ´spoludiskutov­níky´, pomiňte moji odpověď, nevšímejte si jí…
😉
Obsahuje tolik ´nekorektních´ sdělení, že bude vbrzku vymazána…
😉

zelí

Na fullHD stačí GTX 960. Přínos 4Gb VRAM je pro GTX 960 malý, za ten příplatek se nevyplatí, ta karta to „nenakrmí“. Tak jak tak, vše ti úplně na ultra nepojede (GTA 5, Zaklínač 3), ale na vysoké jo, takźe zcela dostačující. GTX 970 zvládne fullHD bez omezování.
Jestli si začal šetřit někdy teď, tak je to stejně jedno. V takovém případě si počkej na grafiky nové. AMD i Nvidia do půl roku vydají nové. Buď koupíš novou generaci nebo ta stávající zlevní. Jestli prachy máš, pak klidně jdi do té GTX 960 od MSI, chyba to nebude.
I tak tvůj PC můźe mít i jiné nedostatky (slabý CPU), ale to si jistě ověříš.