Avatar uživatele
modrokakocka

jakou sehnat 3d tiskárnu?

ahojte lidičky. Potřebovala bych si koupit 3d tiskárnu, abych konečně mohla realizovat svoje projekty. A tak jsem vás chtěla poprosit o pár rad, tipů, zkušenostní a nevím čeho. Nerada bych si koupila nějakou špatnou nebo nekvalitní tiskárnu. ;) za zapojení moc děkuji…

Zajímavá 0 před 3342 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jáára

tak asi jediná alternativa je Průša/Mendel.

je to kurz na kterým si vyrobíš tu 3D tiskárnu.

protože to zatím není moc „user friendly“, tak tomu musíš rozumět

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Nestačilo by ti ji ´pronajmout´?? – tedy nechat si své projekty tisknout?
Pokud ´toho´totiž nemáš opravdu hodně, vlastní tiskárna se ti nevyplatí…
___
Navíc – netuším, co vše o 3D tisku víš nebo nevíš, ani totiž nezmiňuješ, jakou tiskárnu máš na mysli (není jen jedna, dokonce není jen jedna ani používaná technologie).
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jancek

ahojky, týjo a o jaké projekty se jedná? To zní zajímavě ;) jinak klidně můžu poradit, teda pokud to zvládnu… Jen mám teda otázku a to docela důležitou kolik peněz jseš ochotná do takové tiskárny vložit? Protože je rozdíl koupit levnější a dražší tiskárnu ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dominno

já svoji pořizoval zde : www.nc.cz a výběr 3D tiskáren byl široký, akorát některý jsou s dodáním do pár dní, jinak ceny super

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomáš Wega

Tak záleží, jaké konkrétní využití bude tiskárna mít a kolik toho budete tisknout. Já jsem osobně kupoval z webu https://eshop­.sharplayers.cz/, ale ono je to teoreticky jedno kde koupíte, hlavně když najdete ideální tiskárnu. Určitě budu rád, když tady pak dáte vědět, jakou jste nakonec vybral. Přeji vám pěkný den

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
modrokakocka

jedná se o malé umělecké projekty, které jsou potřeba vytisklé ve 3d formátu… no kolik peněz nemám ponětí v jakém finančním rozmezí se pohybují…

před 3337 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

týjo to zní zajímavě a dobře… umělecké projekty. To jsou jaké? :O no nemáš ponětí? Tak řekni kolik si můžeš dovolit nebo je to uplně jedno v jaké finanční situaci se budeš pohybovat? :O :O týjo to bych taky chtěl :D

před 3336 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dominno

tak v dnešní době 3D tiskarny umí šíleně moc věcí, není se čemu divit

před 1171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

no to jsou třeba takové že já dostanu téma například židle a musím v počítači navrhnout nějakou designově a umělecky zajímavou židli a její model by se mi hodil vytisknout, ať mám pak co předkládat… ;) takže o takové projekty jde ;)

před 3332 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

ajo takhle a to dostáváš v rámci školy nebo práce? Protože pořád nevím v jaké cenové hladince se pohybujeme víš… ;) proto uplně nevím co mám teď radit… )

před 3320 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

no spíš v rámci práce, do školy se to taky hodí… dělám ji dálkově ;) ale spíš do práce bych to brala… bavila jsem se teď tam s vedením a oni mi dokonce řekli že jsou ochotní ji klidně koupit, tak bych toho asi využila a ušetřila bych a byla by tam ;) takže asi tak info co teď mám ;)

před 3316 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

no tak to je super a koukni třeba na tohle video, jestli by tahle kvalita vyhovovala a tak? ;) http://www.fe­lixprinters.cz/dow­nloads/videoga­lerie/ pak bych volil variantu kterou koupit ;)

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dominno

Felixku mám delší dobu také a spokojenost, konkrétně tady tuto https://www.nc­.cz/3d-tiskarna-felix-3-2-dual-extruder-kompletne-sestavena-a-zkalibrovana-lcd-displej-dvoubarevny-tisk_d373825.html

před 1171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

tak jsem koukla na videa a jo, kvalita by určitě stačilo, bo mně to přijde kvalitní ;) takže takhle kdyby tiskla, tak bych ji brala asi všema deseti ;) jen teda nemám tucha kolik taková stojí :/

před 3307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

no tak v tom případě jestli se ti líbí tak si ji kup ne? :D :D no a tucha tak je to různé jestli chceš uplně nejvíc promakanou nebo základní či jak bych to nazval ;)

před 3300 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

no tak kvalitou bych potřebovala tak zlatý střed, ale spíš bych chtěla jít k té lepší kvalitě ;) což si myslím že by tohle mohlo být ne? Teda podle těch videií mi přijde dost dobrá… ;)

před 3293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

no rozhodně tohle patří k těm lepším kvalitním ;) dokonce si myslím že je na svou cenu kvalitní až moc ;) no takže tak s kvalitou… a už seš teda nějak rozhodnutná? Nebo stále váháš a hledáš?

před 3284 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

no rozhodnutá nejsem, žejo… a to ještě nějakou dobu asi ani nebudu, přece jenom jde o investici do budoucna… a tak bych to nerada zkopala jak se říká ;) takže pořád pokukují a hledám, ale mám pocit že jsem pořád v jednom kruhu… :/

před 3280 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

to ti možná jenom jenom tak příjde… tak když se ti líbila kvalita z toho videa tak si pořiď jednu tady z těchto ;) http://www.fe­lixprinters.cz/ka­tegorie-produktu/3d-tiskarny/

před 3275 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

no já uplně zapoměla jsem ti napsat jak to všechno dopadlo… :/ až teď jak jsem se koukla na mé diskuze… tak se omlouvám.. promiň. No nakonec jsem zakoupila tu felixku a jsem, jsme s ní spokojení…

před 3192 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

tak to jsem rád že je spokojenost!!! A kterou z nich jsi koupila… co vím já, tak tam mají víc na výběr ne? ;) tak když už jsem radil tak mě zajímá ještě kterou teda máš :D

před 3190 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

no já jsem teda nakonec koupila tady tuhle tiskárničku http://www.fe­lixprinters.cz/pro­dukt/3d-tiskarna-felix-3-0-dual-extruder-stavebnice-lcd/ zatím teda jsem s ní spokojená… jede jak má a nedělá žádné problémy…

před 3188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

tak to jsi koupila dobře!!! ;) jak tak koukám tak rady byly dobré né? A seš teda s ní spokojená? Nezlobí tě nijak? A co si už vytiskla a tak? Povídej přeháněj…

před 3185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

no to víš že jo ;) každá rada je vždycky dobrá :D :D a jsem s ní naprosto spokojená… kdybych nebyla tak bych ji už dávno vrátila :D a ničím mě zatím nezlobí, tak doufám že ani nezačne zlobit… no povídat budu spíš se ptej co tě zajímá :D ráda odpovím

před 3177 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

tak to je dobře že seš s ní spokojená… a co jinak tiskneš a čím to nabíhíš nebo tak jaké používáš tiskové struny? Jestli to teda není tajné…

před 3164 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

to víš že to není tajné… používám tyhle struny http://www.nc­.cz/pro3d-tiskova-struna-pla-1-75mm-1kg-natural-transparentni-pla-filament-natural-_d272875.html teda nejčastějí ne pořád, ale většinou tyhle…

před 3163 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

aha.. a seš s nima tedy spokojený jo? Abych věděl co taky někdy koupit a vyzkoušet… takže by to mohlo být takhle v pohodě jo? Každá rada je vždycky dobrá…

před 3159 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek