Jakou ryhlostí se šíří nebo putuje vzruh z receptoru do CNS a odtud do efektoru.

Zajímalo by mě jakou ryhlostí se šíří vzruh z receptoru např. ruky, kdy na ni působí horká tekutina do CNS. šedé kůry mozkové a odtud je dán podnět do efektoru -cuknutí ruky , aby se člověk horkou tekutinou neopařil. Je-li vůbec tato situace měřiltelná. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
vyneve

odpovím, naco jste se neptal: popálení horkou vodou: 50°C -potřebujete tak půl minuty
od 55°C to jsou sekundy, aby se kůže opařila