Avatar uživatele
mosoj

Jakou rychlostí je bezpečné jet na tlumená správně seřízená světla ?

Mám na mysli bezpečnost vzhledem k maximálně nožné reakci řidiče.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 5146 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dejv.s

Zakon říka že jet se má takovou rychlosti aby na vzdalenost kterou vidím zvládl zastavit vozidlo. zaleží na tom co máme za auto, jak daleko svítí, kolik nam je let (od toho se odvijí schopnost rychle reagovat) no a pokud já vím tak pri 50 km rychlosti ujedeme za sekundu bez mala 14 metru pak pripočítáme brzdnou drahu cca dalších 14 metru na suche vozovce takže za 2 vteriny ujedeme 30 metru což je víc než vidíme na tlumena svetla!!! Taky mě to děsí ale je to tak!! To nemluvím o tom když jedeme na tlumena svetla 90. To jsme vlastně něco jako časovaná bomba!! A děla to pomalu každý!! Bohužel při nehodě to vždy odnese šofér. Takže sečteno podtrženo. Jeďte tak aby jste vždy dojeli bezpečně a v klidu!! a kdyby mi nahodou někdo nevěřil tak si muže změřit brzdnou drahu zde: http://pepina­tor.tym.cz/on­line/autoskola/brzdna_dr­aha.php hezky den Dejv

Zdroj: http://pepina­tor.tym.cz/on­line/autoskola/brzdna_dr­aha.php

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zlatomuska

Přiznám se, že nechápu, co myslíte tím tlumená světla. Světla mají snad danou svítivost,ne? A je bezpecná vzdy jen doporucená rychlost, kterou samozrejmě musíte prizpůsobit jak pocasí, tak svým schopnostem a technickému stavu vozidla. Jinak si mylsím, že je jakékoli omezení zbytecné

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

jedu tak abych stačil vždy zastavit včas, mezera min dvě vteřiny.
Každá situace je odlišná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

dejv.s : dávám palec nahoru !!

Je fascinující kolik řidičů neví vůbec o co jde
a kolik řidičů toto ignoruje. Automobilem jezdím 40 let, ale nikdy jsem takový strach na silnici neměl jako nyní.

před 5145 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

zlatomuska" Kolik je Vám let. Vlastníte řidičský průkaz?
Nechápu jak někdo může dát palec nahoru!!

před 5146 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek