taranee1

Jakou rasu psa?

mám babičku (60) a dědu (63) kteří by chtěli pejsánka.
má vydržet na dvorku v létě i v zimě, má být přátelský, poslušný a nemělo by mu vadit cestování a procházky.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nějakej hezkej vesnickej podvraťák.

jsou milí, moudří a věrní.

a většinou i zadarmo.

Další odpovědi
ARIS

Možná by bylo vhodné se podívat v nějakém útulku. Je tam spousta pejsků. Babička a děda asi neuvažují o výcviku a chození na cvičák …
Na bydlení na dvorku mu postavit zateplenou boudu s předsíňkou a když bude mít procházky tak bude šťasný. Zvolil bych tuto cestu.

rottwy

Také se přikláním k volbě útulku. Nějaký menší pejsánek, mladší plný elánu, ale zároveň mazlivý a vhodný do rodiny. Myslím, že by vám poradili :) a pokud nechte pejska z útulku, taky si myslím, že buď nějaký menší roztomilý voříšek a z těch čistokrevných ras je to docela obtížné no .. většina plemen potřebuje dostatek pohybu i výcviku. Útulek by byl podle mě pro starší milé lidi to nejlepší :) Pejskovi dají lásku a domov a on si toho bude určitě vážit a k majitelům se více připoutá :)

dagmarka111

Jasně,zajdi si do útulku,tam si nějakého pejska vybereš a on bude babičce a dědečkovi věrný a poslušny pejsek.

kamila44444

Doporučuji nějakého křížence.

iwrana

Pokud by chtěli čistokrevného pejska,doporučila bych zlatého retrívra.Je přátelský,snadno se vychová a vycvičí a může být celoročně chovaný venku.Malých plemen,co můžou být celoročně venku, moc není.Střední knírač,foxterier hrubosrstý,je­vevčík..Ale to jsou paličáci a hůře se vychovávají.At se rozhodnou pro křížence,nebo čistokrevného pejska,určitě bych jim doporučila fenku.Jsou mazlivější,ovla­datelnější,mír­nější povahy a snadněji se cvičí.Pejsek z utulku je dobrá volba,ale někdy má už pejsek zlozvyky a je třeba hodně trpělivosti.Také může být to zlých zkušenostech bázlivý,nebo kousavý.A to pak chce hodně času a sil na převýchovu.