mosoj

Jakou půdu pro jehličňany ?

Mám semínka borovice Vejmutovky. Rád bych si vypěstoval sazeničku.
Máte někdo zkušenosti jakou půdu namíchat a jak kyselá musí být, či případně jiné poznatky.
Pokud vím tak jehličňan tak lehce v umělých podmínkách nevzchází.
Doplňuji:
Děkuji všem za odpověď. Co mám za druh nevím. Vím že to je nějaký druh borovice typu „vejmutovka“ ale má obrovské šišky ( velikostně jako 1/2 litr na pivo) To je přirovnání , to asi tím horkem. Znám ještě jeden druh, ten ale tak obrovské šišky nemá. Stromek chci vypěstovat a zasadit vedle svého domku, aby tady něco po mně rozumného zbylo.

Nejlepší odpověď
anonym

Mosoji, má to být opravdu půda kyselá. Takže nejvhodnější by byla lesní hrabanka. V Kosově Hoře jsme ale vyseli semínka jehličnanů do obyčejného zahradního substrátu a vzešla kupodivu v dost vysokém počtu. Mizerně vzcházel cypřišek hracholuský.
V Kuníně jsem to zkoušela s borovicí černou a stříbrným smrkem a taky dobře vzešly.
Umělé podmínky jsem žádnému z nich nijak nevylepšovala. Prostě to vyrostlo.

Další odpovědi
Drap

Idealní je zřejmě pro tyto výsevy dobře setlelá lesní listovka. Je přirozeně vhodnou kyselost a i dostatek živin.

www

Semínko vypěstovat v rašelinovém substrátu.
Hlavně v době sázení je potřeba málo kyselou půdu také obohatit rašelinou ap.
Po uchycení pak už většinou stromek prosperuje. Navíc, dnes se už běžně prodávají různé kultivary (nevím, co máš), méně náročné na půdu.
Více net.

anonym

Substrát musí mít kyselé PH, stačí si koupit rašelinu a je to.