Kryšpín

Jakou protihlukovou izolaci provést na vrata?

Soused si stěžuje na hluk, jeho domek vzdálen 20 metrů, neb na mě podá soudní žalobu podle OZ. Po zaměstnání 2–3 hodiny pracuji v kolně, vrtačka kladivo, sváření, mezi 15–18 hod., jednoduchá dřevěná vrata, čím je obložit, neb jakou izolaci použít, v zájmu uklidnění souseda a dle OZ je zcela v právu

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Zkusil bych zevnitř na vrata latě, sílu tak 8–10 cm, mezi latě GHizover a zevnitř zakrýt izokryt (dírkovaný sololit). Mohlo by to pomoct a vrata by to určitě unesla. Ale jde o to, jestli to bude pro souseda stačit, třeba bude „prudit“ dál. Možná nejde ani tak o hluk, jako o závist, že jsi aktivní a on neschopný. Pak dobrá rada drahá. Snad ho pozvat do hospody na pivo a domluvit se s ním v dobrém a případně se mu nabídnout, že když bude něco potřebovat, pomůžeš. Zkrátka jde o „sousedské vztahy“. Dej hrnek medu a on přinese panáka slivovice.

Další odpovědi
mosoj

Nemáš šanci. Pokud to soused rozjede. Budeš to muset nechat schválit hygienou a normy jsou hódně přísné. Nepůjde jenom o vrata.

gecco

Kvalitní protihluková izolace je těžká – unesou to ta vrata (resp. závěsy)?
Zkus třeba toto – http://www.gu­ma.cz/desky_bon-elast.htm , případně skelnou vatu.

JájsemRaibek

Dveře bys ještě zaizoloval, ale nedokážu si představit, jak bys chtěl izolovat vrata, která jsou okolo volná.
Pokud myslíš garážová vrata, tak polystyrénem, vatou apod.

Kepler

Bezmocný určitě nejsi. Existují i hygienické limity hluku i mimo dobu nočního klidu. Pokud měření hygieniky zjistí, že vše je OK, soused ostrouhá. Ale zvuková izolace vrat nemusí pomoci, pokud se zvuk šíří i okny.