Stingo

Jakou přílohu musím dát k přiznání daně z nemovitostí, když jsem ji daroval? A co musí přiložit ten, co ji nabyl darem?

Stačí ta darovací smlouva?

Odpovím si sám: Podle FÚ se nemusí nic přikládat, mají to propojené s katastrálním úřadem.

Odpovědi
Smlouvyzdarm

Co se týká daně z nemovitostí, tak tam se nepřikládá žádná smlouvu. Samotné daňové by mělo obsahovat jen ty nemovitosti, které ty zůstaly. Pokud už v daném kraji nevlastníš žádné nemovitosti stačí to oznámit příslušnému finančnímu úřadu. Stejně tak ten co ji nabyl darem nepřikládá žádnou smlouvu, ale musí jen vyplnit příslušné formuláře pro daň z nemovitostí. Stingo nepleteš si to tak trochu s daní z nabytí nemovitých věcí? Ta se tvého případu vůbec netýká, protože se jednalo o dar a nikoliv o převod za úplatu.
Jarda