Houslovyklic

Jakou předložku použít při psaní data v angličtině?

Když chci říct např. „Mám narozeniny 24. prosince“, bude se to číst „I have birthday on the twenty-fourth of December“?
Někde jsem našla „on December the twenty-fourth“, ale když to chci napsat v té výše zmíněné formě (pořadí den – měsíc), bude tam také předložka „on“?

Děkuji!:)
Doplňuji:
Opravuji: „It's my birthday…“ …ale to není podstatné pro moji otázku.
Omlouvám se za zmatky s psaním/vyslo­vováním, ptám se především na to, jak se to říká (tedy i to, co se nepíše, ale vyslovuje – proto to píšu do uvozovek)…

Za odpověď děkuju.:)

Nejlepší odpověď
Zbynas

The se u data nepíše, ale vyslovuje se.
S tou předložkou v prvním případě si nejsem jist, ale řekl bych, že tam bude.
Doplňuji:
Tak jsem to dohledal, „on“ tam bude v obou případech.

http://www.hel­pforenglish.cz/fo­rum/thread/10300-urcity-clen-the-pred-datem

Další odpovědi
quentos

předně se neříká „I have birthday“ (to je trochu čechizmus), ale „my birthday is…“. Když už číslovku napíšu slovy, je třeba dodat „the“ i „of“, ale pokud ji napíšu číslem, skutečně pak stylem „on 24th December“, případně „on December 24th“. Tedy ano, pořadí lze obrátit a předložka bude zachována.

arygnoc

at – precise time
in – month, years, centuries and long periods
on – days and dates

teda
on 24. December = on my birthday

ale to sa nerovná

on Christmas Day (to je v anglosaských krajinách 25. 12.)