gisiii

Jakou prac.smlouvu uzavřít se zaměstnavatelem aby mi hlavně odváděl zdravotní a socialní pojištění?

Jakou druh prac.smlouvy /prosím o všechny možnosti/můžu uzavřít se zaměstnavatelem ,abych na tom nebyla škodná ani jedna strana a aby mi hlavně odváděl zdravotní a socialní pojištění? ne jen být na dohodě děkuju

Odpovědi
ivzez

Pracovní smlouvu můžete sjednat na dobu určitou nebo neurčitou,
se zkráceným nebo plným úvazkem. Pokud uzavřete jakoukoliv
pracovní smlouvu, bude zaměstnavatel povinen za Vás odvádět
zdravotní i sociální pojištění. Ovšem jestli svou povinnost splní, …

Obecně:
Pro zaměstnance je nejvýhodnější pracovní smlouva na dobu neurčitou.
Pro zaměstnavatele dohoda o provedení práce s odměnou do 10.000
kč měsíčně (z níž by neodváděl pojištění). V případě takové DPP byste
si musela zdravotní pojištění (1.148 Kč měsíčně) hradit sama. Sociální
pojištění byste nehradila, takže by se Vám tato doba nezapočetla do
odpracovaných let.

marci1

Ve zdroji je uvedena pracovní smlouva a vše co by měla obsahovat. To, aby za Tebe odváděl zdravotní a sociální pojištění zaručit u žádného zaměstnavatele nelze. Zkus si na zaměstnavatele sehnat reference ( jestli je důvěryhodný ) a nebo se poptat případných zaměstnanců.

Zdroj: http://www.vzo­ry.cz/vzory/za­mestnani/pracov­ni-smlouva-2/