goodday

Jakou poštovní poukázku?

Jakou složenku když chci posílat balík a chci aby mě to šlo na dobírku ? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Na poště si vyzvedněte a vyplňte poštovní dobírkovou poukázku A nebo C podle toho, zda chcete, abyste dostal peníze v hotovosti nebo na účet.

K tomu Vyplníte podací lístek = doklad o odeslání.

Další odpovědi
lota

Poštovní (dobírková) poukázka C

McArthur

Annas píše správně, že buď poštovní dobírkovou poukázku A nebo C.

A – peníze jdou na bankovní účet odesílatele balíku (příjece dobírkové částky)
C – peníze přijdou složenkou a následně je nutné zajít na poštu a vybrat si dobírkovou částku

Doporučuji využít složenku typu A. Je to rychlejší a bezpečnější.

A upozorňuji, že složenka typu A existuje ve dvou variantách. V záhlaví musí být naspáno „Poštovní dobírková poukázka A“.