Jakou polévku máte nejraději?Jakou jste jedli nejexotičtější?

Vím,že již zde otázka byla položena,ale čas letí a lidé se zde mění,tak proto se ptám.
Škoda,že tu není v anketě více možností,jinak bych doplnil např. s játrovými kledlíčky,čoč­ková,rajská,špe­nátová,a další…
Díky za názory.

Nejlepší odpověď
dědapetr

dršťkovou

A další houbovou,česneč­ku,zabijačkovou­,atd mám rád polévky.

Další odpovědi
arygnoc

jinou

som polievkár, takže z vymenovaných všetky, a k tomu stovky iných, od tých vodových (vývarov mäsa, zeleniny a ktovie čoho), až po krémové, strukovinové (luštěninové), rôzne podoby borščov a podobných, no proste všetky.

zatiaľ som zjedol všetky, pre nás stredoeurópanov sa javia polievky z morských plodov a potvor dosť exotické, ázijská kuchyňa tiež prekvapí.

;-Q

Magix.cz

jinou

Doplňuji:
Kulajda je dobrota, mňam !

talka

bramboračku

Agneta

jinou

Jen ne dršťkovou nebo z mušlí, fuj tajbl:D
►houbovou bramboračku a česnečku◄
Doplňuji:
Boršč jde taky, ale to už je pak spíš jako hlavní jídlo né?

anonym

jinou

Nedávno jsem měl mocnou zelňačku,mňam.
Doplňuji:
Kung – pao s nudlema,ale pekingskou polévku jsem ještě nekoštoval jelikož určitě dám přednost našim vývarům.

Drap

jinou

Doplňuji:
Mám rád většinu polévek, Třeba kyselku, zabijačkovou. Nejexotičtější polévka kterou jsem jedl, byla z vlaštovčích hnízd. Nevím jak se připravuje, ale byla velmi dobrá.

anonym

jinou

Prdelačku a nejexotičtější polévku ratatuj- samá voda v prostře *uj. 🙂

Roxana

dršťkovou

Doplňuji:
Jinak polévka z mušlí, ale ještě mi chutná boršč, minestrone a různé krémové 🙂

Shaohao

jinou

Doplňuji:
Phở Bo

suaeda

hovězí vývar

Doplňuji:
Hovězí vývar, ale domácí. Výborný je pokud jsou morkové kosti. Jinak polévky mám rád mimo držkové a játrové prakticky všechny.

hanny 2

jinou

Polívky moc nemusím,zvlášť vývary,ale když už,tak můžu ty krémové,např.z dýně hokaido a taky rajskou s kapáním – pěkně sladkou a tu „mou“ rybí na vánoce.A ještě boršč,ten jsem jednou vařila ze 3 druhů mas a byla to velká dobrota.

da ny

jinou

Polévky mám velmi ráda ,téměř všechny, jen 2 ne:
mlékovou a dršťkovou jen přes cedník ;)
Mořské plody oželím.
Za NEJ považuji tu s játrovými knedlíčky a rajskou.

Z „exotiky“ jen asijské polévky 😁

Pepa25

gulášovou

Také držkovou, frankfurtskou, bramboračku .. Prostě hustou, s vývary na mě moc nechoďte. Ale polévky sním v postatě všechny, kromě některých ovocných.

Luxx

jinou

tož najraději mám valašskú kyselicu ;) (aby tomu rozuměli všichni, tak: zelňačku)
ale poctivý vývar (hovězí/kuřecí/sle­pičí) s nudlemi je taky moje oblíbená polévka
no a taky boršč, ale to je polévka tak napůl..
jinak mi chutnají i ostatní druhy – kromě těch, ve kterých jsou vnitřnosti
Doplňuji:
z exotických polévek jsem měla akorát něco v misce v jedné ostravské čínské restauraci…

Putin

jinou

Doplňuji:
борщ
Co jsem ji ochutnal, tak ji miluji 😁

NelieM

hovězí vývar

Doplňuji:
Mám ráda polévky, ale česká klasika je nejlepší( jak jsi zmiňoval – rajská, s knedlíčky, kuřecí vývar, fazolová, zelňačka atd.) Z exotických jsem měla akorát Pho Bo.

jepik

dršťkovou

lota

jinou

Mám ráda třeba koprovou, kyselicu, boršť.

MacinaN

Nevím, jestli se to dá považovat za exotickou polévku, ale hodně jsem si oblíbila minestrone. Je tam plno zeleniny a ještě k tomu i fazole, takže je sytá a plná chuti. Tady – http://dietni-recepty.cz/dietni-polevky-dvou-svetu/ – jsem když tak našla snadný recept, kdyby chtěl někdo zkusit :)

anonym

…jinak jako ty krabí instanty z Alberta beru jako samozřejmost . je to rychlé a v celku chutné a jako doplněk stravy to můžu,ale na klasicikou českou zelňačku to určitě zdaleka nemá!

talka

Totéž!