Pokročilý

Jakou optimální teplotu mám udržovat v zimě v kurníku aby mi slepice snášeli?

budu kurník zateplovat ale potřebuji aby mi snášeli i přes zimu....kopřivy už suším abych mněla zásoby...jen mně zajímá kolik by mnělo být stupňů aby slepice snášeli.
Sousedka je má také, ale nemá kurník zateplený a tak jí nesnášejí...
Děkuji
Doplňuji:
Jasně to vím :-D
Hlavně když budou přepeřovat.
No teď jich mám pět+ kohout (to je ještě mlaďoch asi 5-6 měsíců , slepice jsou stejně staré) a mám denně minimálně 3 vajíčka..
Párkrát byli i čtyři.Dokonce máme pár vajíček se dvěma žloutky :-D
Jinak děkuji za odpověď.Plánovali jsme tam dát žárovku a zabarvit ji aby tam nemněli zase nepřetržitě světlo...No uvidíme v zimě jak to dopadne

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud se ti podaří udržet teplotu aby neklesla pod 5 stupňů, tak by to mělo fungovat. Počítej ale s tím, že během celého roku, nebude snůška na 100%. I slepice si potřebuje občas odpočinout.

Další odpovědi:

Zlatý

V zimě snášejí slepice méně než na jaře či létě a nemá to zásadní vliv míra zateplení kurníku.
Zkušenost
Doplňuji:
Edit: ..nemá na to..
Snášení se řídí spíše délkou dne, potravou, teplotou prostředí ap., ale tím vším dohromady.

Bronzový

Na snášení má nejdůležitější vliv, délka dne. Vše ostatní je podružné. Do kurníku místo topení instalujte lampu. Sviťte 12 hodin denně a budete mít vajec dost. Nutno však propočítat náklady na elektřinu a cenu vejce!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.