weronika

Jakou optimální teplotu mám udržovat v zimě v kurníku aby mi slepice snášeli?

budu kurník zateplovat ale potřebuji aby mi snášeli i přes zimu…kopřivy už suším abych mněla zásoby…jen mně zajímá kolik by mnělo být stupňů aby slepice snášeli.
Sousedka je má také, ale nemá kurník zateplený a tak jí nesnášejí…
Děkuji
Doplňuji:
Jasně to vím 😁
Hlavně když budou přepeřovat.
No teď jich mám pět+ kohout (to je ještě mlaďoch asi 5–6 měsíců , slepice jsou stejně staré) a mám denně minimálně 3 vajíčka..
Párkrát byli i čtyři.Dokonce máme pár vajíček se dvěma žloutky 😁
Jinak děkuji za odpověď.Plánovali jsme tam dát žárovku a zabarvit ji aby tam nemněli zase nepřetržitě světlo…No uvidíme v zimě jak to dopadne

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud se ti podaří udržet teplotu aby neklesla pod 5 stupňů, tak by to mělo fungovat. Počítej ale s tím, že během celého roku, nebude snůška na 100%. I slepice si potřebuje občas odpočinout.

Další odpovědi
www

V zimě snášejí slepice méně než na jaře či létě a nemá to zásadní vliv míra zateplení kurníku.
Zkušenost
Doplňuji:
Edit: ..nemá na to..
Snášení se řídí spíše délkou dne, potravou, teplotou prostředí ap., ale tím vším dohromady.

atriplex

Na snášení má nejdůležitější vliv, délka dne. Vše ostatní je podružné. Do kurníku místo topení instalujte lampu. Sviťte 12 hodin denně a budete mít vajec dost. Nutno však propočítat náklady na elektřinu a cenu vejce!