Avatar uživatele
weronika

Jakou optimální teplotu mám udržovat v zimě v kurníku aby mi slepice snášeli?

budu kurník zateplovat ale potřebuji aby mi snášeli i přes zimu…kopřivy už suším abych mněla zásoby…jen mně zajímá kolik by mnělo být stupňů aby slepice snášeli.
Sousedka je má také, ale nemá kurník zateplený a tak jí nesnášejí…
Děkuji
Doplňuji:
Jasně to vím 😁
Hlavně když budou přepeřovat.
No teď jich mám pět+ kohout (to je ještě mlaďoch asi 5–6 měsíců , slepice jsou stejně staré) a mám denně minimálně 3 vajíčka..
Párkrát byli i čtyři.Dokonce máme pár vajíček se dvěma žloutky 😁
Jinak děkuji za odpověď.Plánovali jsme tam dát žárovku a zabarvit ji aby tam nemněli zase nepřetržitě světlo…No uvidíme v zimě jak to dopadne

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4314 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud se ti podaří udržet teplotu aby neklesla pod 5 stupňů, tak by to mělo fungovat. Počítej ale s tím, že během celého roku, nebude snůška na 100%. I slepice si potřebuje občas odpočinout.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

V zimě snášejí slepice méně než na jaře či létě a nemá to zásadní vliv míra zateplení kurníku.
Zkušenost
Doplňuji:
Edit: ..nemá na to..
Snášení se řídí spíše délkou dne, potravou, teplotou prostředí ap., ale tím vším dohromady.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
atriplex

Na snášení má nejdůležitější vliv, délka dne. Vše ostatní je podružné. Do kurníku místo topení instalujte lampu. Sviťte 12 hodin denně a budete mít vajec dost. Nutno však propočítat náklady na elektřinu a cenu vejce!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek