Marieberta

Jakou operační paměť mám zvolit pro přidání do mého pc?

Na zákl.desce jsou čtyři sloty a z toho tři volné. Na jednom je http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=fb2b36040d253574­.jpg&d=za80bb0b7ed53b97&­size=3
základní deska
http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=dcd541cb857626a5­.jpg&d=zf54f7398d033424&­size=3
předem děkuji za pomoc.
Doplňuji:
Tak jsem koupila Kingston Value 2GB (2×1GB) DDR2 667. Vše v pohodě šlo vyměnit za starou, ale mám jiný problém. V Cpuid jsem našla jen jednu 1024Mb Co mám špatně?

Nejlepší odpověď
jáára

no ideálně stejné. ta deska podporuje DDR2 667, 533, 400 SDRAM max 4GB celkem (ty máš DDR2 533 Samsung). Nejlepší koupit 2× kit 2×1024DDR2 667 a tu původní zahodit (někomu věnovat, protože to neprodáš)
třeba 2× tohle: http://www.czc­.cz/kingston-value-2gb-2x1gb-ddr2-667_2/35608/p­rodukt?q-c-0-f_2027450=sDDR2&q-category-id=091mfsirtu­iibbvgk6m970dab4

Další odpovědi
pl4toon

Doplním jááru: Pokud máte hardware podporující 64bit instrukce a používáte, nebo zamýšlíte používat jakýkoliv vyšší systém od XP, doporučím spíše 2×2GB DDRII.
2GB jsou pro Vista nedostačující a pro W7 minimum. Proto radši 4GB RAM.

cochee

ad Doplněna: znova vyndat z patic a zandat, někdy to prostě nesedne. Pokud nepomůže, zkoušet vyndat jen jednu, čímž se zjistí, která z nich není vidět – a tu pak vyměnit do stejné patice s tou fungující, pokud nepojede, tak je vadná a reklamovat. Pokud pojede, vyzkoušet ještě jinou patici, někdy se musí patice obsazovat v určitém pořadí – info v návodu, zda tomu tak je i zde.

Marieberta

Tak ta jedna je asi vadná, budu vracet a nomentálně mně jedou : 1× 1024Mb Samsung (533) a 1× 1024 Kingston (667) Snesou se a jede to celkem rychle.

Marieberta

jááro, moc díky za pomoc, myslela jsem si, že původní odstraním a koupím dvě nové, protože taková se už ani nikde neprodává

cochee

Tj pravda, neprodává, v krajním případě by se dala vyzkoušet paměť rychlejší (667) – některé jsou schopny běžet i pomaleji a když se na desce sejdou dvě různě rychlé paměti, tak společně jedou na té pomalejší rychlosti, zjednodušeně řečeno. To by ale bylo třeba s konkrétní pamětí vyzkoušet.