MocacekCZ

Jakou operační paměť má člověk?

Někde jsem slyšel že lidský mozek má RAM zhruba 500 Tb nebo tak nějak,tak jsem se chtěl zeptat jestli o tom někdo tady neví nějaké podrobnosti s porovnáváním počítače s člověkem ?

Nejlepší odpověď
marci1

http://pandatron­.cz/?686&lidsky_mo­zek_ma_vykon_38_pe­taflops_a_pamet_3_581_tb

Další odpovědi
huxa

To je hovadina, lidské paměť nejde přepočítávat na bajty či bity.
Když už, tak HDD 500Tb, protože kdyby RAM, tak po vypnutí mozku-třeba KO v boxu nebo umělá smrt by vyvolalo ztrátu této paměti.

jpau

No zkus to vzít do důsledku, co když umí mozek zpracovávat data natolik efektivně, že mohou být z nějakých periferních center (centrum zraku, sluchu, …) zpracovávána onfly bez potřeby RAM.