www

Jakou netradiční úpravu čočky používáte? Preferuji vlastní recepty 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Tuto potravinu mám rád a nabízím:
Čočka na topince:
Suroviny

  • nejlevnější čočka (rychle se uvaří, až rozvaří bez namáčení)
  • olej
  • ocet
  • česnek
  • sůl¨
  • chleba starší¨
  • vajíčka
  • zelená cibulka
  • pepř
  • klobáska(y)
  • ostatní koření podle chuti

Vyrobit topinky. Čočku uvařit bez namáčení, osolit. Před úplným změknutím přidat nakrájenou klobásu, na samý závěr v tom rozmíchat syrové vejce s pepřem, česnekem, dochutit a nakonec vlažné jídlo smíchat s nakrájenou zelenou cibulkou.
Výsledek snažení namazat na (třeba také očesnekovanou) topinku. Mám zásobu mražených hub a dávám je tam také – už během vaření čočky – a chutná to převelice i bez nich, vyzkoušej !!

Další odpovědi
anonym

Brusnou pastou čočku vyleštím.

johana 56

čočka
1 vepřová kotletka nebo plátek krkovičky
česnek,cibule
1 silnější list červeného zelí
1 vajíčko
sůl,pepř podle chuti

Na pánvičce orestuji maso s cibulkou a česnekem,mezitím povařím čočku (nerozvařit).Na dno malé zapékací misky položím zelný list,přidám čočku,na ni plátek masa,zaliji šťávou a šoupnu do trouby.Po zhruba deseti minutách rozklepnu na maso vajíčko a nechám asi pět minut zapéct.Vajíčko přizdobím zelenou petrželkou a kapii.Klasická příloha chléb, sterilovaná okurka.

www

Tak toto taky neznám, díky !

johana 56

Podobným způsobem dělám i fazole,ty jsou dobré zapečené s plátky prorostlého bůčku.