Avatar uživatele
Syd

Jakou nejvyšší horečku někdo přežil?

Uvádí se, že 41°C je na pokraji smrti a 42°C smrtelná. Jednou jsem měla 42,0°C, dokonce si nepamatuju, jestli to nebylo i desetinku či dvě nebo dokonce na chvilku i tři přes. Sice mi bylo na chcípnutí, no ale žiju pořád. Nicméně v příbalový informaci teploměru je uvedená odchylka 0,1°C s tím, že přes 42°C to může bejt ještě míň přesný. Bylo těch 42,0°C a víc zadukumentováno na věrohodným přístroji (případně 42,3°C a víc na odchylkovým přístroji) a zaznamenáno do Guinessovy knihy rekordů? Jaká byla nejvyšší (přežitá) horečka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, hanulka11, Damiana, briketka10, anonym před 4221 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Dospělý má pravděpodobně horečku, když jeho teplota je nad 99 až 99,5 ° F (37,2 – 37,5 ° C).
Do Guinnessovy knihy rekordů byl zapsán muž Willie Jon. Měl nejvyšší tělesnou teplotu zaznamenanou u člověka, který přežil – 115,7 F. Měl úpal a byl v nemocnici po dobu 24 dnů, ale zotavil. se.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­answers.yahoo­.com/question/in­dex%3Fqid%3D200809042042­55AAhdbHi

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Před 10 lety jsem měl 43° byla to opravdu těžká část mého života ale zázrakem jsem přežil.Rodina mi říkala že jsem byl i v novinách

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

moje sestra měla jednou na vánoce velkou horečku 41,6°C, volaly jsme Pohotovost..
byla pořád mokrá a těch prostěradel co jsme s mamkou použily na to nikdy nezapomenu, trvalo to dva dny a pila jen čaj, až druhý den pozřela čtyři piškotky..

můj přítel, když jsme bydleli na chatě, měl ještě víc 41,9°C skoro těch 42, já jen přes 38, volala jsem z budky do nemocnice, přijela sanitka, lékař nás oba vyšetřil, dal nám léky a bylo..
těch prostěradel bylo ještě víc :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek