Syd

Jakou nejvyšší horečku někdo přežil?

Uvádí se, že 41°C je na pokraji smrti a 42°C smrtelná. Jednou jsem měla 42,0°C, dokonce si nepamatuju, jestli to nebylo i desetinku či dvě nebo dokonce na chvilku i tři přes. Sice mi bylo na chcípnutí, no ale žiju pořád. Nicméně v příbalový informaci teploměru je uvedená odchylka 0,1°C s tím, že přes 42°C to může bejt ještě míň přesný. Bylo těch 42,0°C a víc zadukumentováno na věrohodným přístroji (případně 42,3°C a víc na odchylkovým přístroji) a zaznamenáno do Guinessovy knihy rekordů? Jaká byla nejvyšší (přežitá) horečka?

Nejlepší odpověď
annas

Dospělý má pravděpodobně horečku, když jeho teplota je nad 99 až 99,5 ° F (37,2 – 37,5 ° C).
Do Guinnessovy knihy rekordů byl zapsán muž Willie Jon. Měl nejvyšší tělesnou teplotu zaznamenanou u člověka, který přežil – 115,7 F. Měl úpal a byl v nemocnici po dobu 24 dnů, ale zotavil. se.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­answers.yahoo­.com/question/in­dex%3Fqid%3D200809042042­55AAhdbHi

Další odpovědi
anonym

Před 10 lety jsem měl 43° byla to opravdu těžká část mého života ale zázrakem jsem přežil.Rodina mi říkala že jsem byl i v novinách

briketka10

moje sestra měla jednou na vánoce velkou horečku 41,6°C, volaly jsme Pohotovost..
byla pořád mokrá a těch prostěradel co jsme s mamkou použily na to nikdy nezapomenu, trvalo to dva dny a pila jen čaj, až druhý den pozřela čtyři piškotky..

můj přítel, když jsme bydleli na chatě, měl ještě víc 41,9°C skoro těch 42, já jen přes 38, volala jsem z budky do nemocnice, přijela sanitka, lékař nás oba vyšetřil, dal nám léky a bylo..
těch prostěradel bylo ještě víc :))