LuK4S3k CZ

Jakou nejvýší teplotu zvládne tento zdroj ?

http://www.al­za.cz/zdroj-eurocase-400w-i-d47796.htm#popis

Odpovědi
rigormortis

jak je uvedeno v popisu tak maximální teplotu okolního vzduchu 40C, ovšem vnitřní teplota elektroniky 75 až 80 stupňů obecně…tato teplota jde vztáhnout na většinu elektroniky s vyjímkou čidel a měřidel.

anonym

Asi nejháklivější na teplotu jsou ve zdroji kondenzátory (e-lyty), které bývají dimenzovány na 105°C – a snad ani EC nepoužívá levnější…
Ale bez otevření zdroje a nakouknutí dovnitř to těžko zjistíš – pokud výrobce neuvádí nastavení (případně vestavěné) tepelné pojistky, která by měla zabránit ´upečení´ zdroje.