Kepler

Jakou nejúčinnější zbraň může mít držitel zbrojního průkazu kategorie E?

Tedy té nejvyšší (k ochraně života a majetku). Jak je možné, že žadatel nemusí postoupit psychotesty, jako např. řidič autobusu?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Žádný limit výkonu neexistuje. lze si koupit libovolnou zbraň kategorie B. S těmi psychotesty nemáš úplně pravdu, součástí žádosti o ZP je i lékařské vyjádření, pokud tvůj lékař pojme podezření, psychotesty může nařídit (ale o takovém případu jsem nikdy neslyšela). ZP skupiny A, B, C a E mám už mnoho let, současnou praxi při jeho získávání tedy podrobně neznám.

Další odpovědi
Gestas

Nelegálně jakoukoliv :)

Kepler

Nevím co spadá do kategorie B, na to jsem se ptal. Jistě tam nepatří RPG, ale co třeba samopal? Lékařské vyjádření jistě musí být, ale to neznamená, že musí mít psychotesty, právě v tom byla řeč v posledních zprávách ČT 1. Legislativa se změnila jen co se týká doby platnosti ZP, držitel by měl zažádat o obnovení co nejdříve, nejlépe ještě tento měsíc.

Lamalam

Popis kategorií zbraní je např. zde: http://www.zbroj­niprukazy.cz/ka­tegorie-zbrani-a-streliva/

Kepler

Díky, přesně to jsem chtěl vědět. No potěšpánbůh!

Lamalam

Samopal, pokud je upravený pro sk. B (tj. nestřílí dávkou) mít můžeš. Ale výkonově je to slabota, existují mnohonásobně výkonnější zbraně, které si můžeš legálně pořídit.