Avatar uživatele
anonym

Jakou nejrozšířenější pověru o zvířatech znáte ?

Např. že ježek nosí na bodlinách jablíčka…
bulteriér prokousne pneumatiku…
Doplňuji:
A proč se držela rosnička jako domácí meteostanice? Také jsem jednou jednu týrala v lahvi od okurek, měla i žebříček! :((

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 15Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, jendahun, manon, samicek333, johana 56, tom004, Katusa, anonym, Damiana, briketka10, anonym, Lorrien, anonym, Advance, SteimlX před 4202 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Asi o kočce, černé, která když přeběhne nám přes cestu, nosí smůlu. Mně štěstí. 🙂
Doplňuji:
Tak jsem s kočkou druhý,vylepším to o kukačku. O té se říká,kdo ji slyší kukat,bude živ tolik let kolikrát mu zakuká.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Čáp (vrána) nosí děti.
Pavouk v domě přináší štěstí. Když se ti přilepí v lese pavučina na obličej, potkáš opravdového přítele (řekli mi v Rusku).
Černá kočka přes cestu nosí smůlu, ale bílá štěstí.
Také jsem slyšela (v Japonsku), že když uslyšíš čtyři psy a čtyři vrány, jak společně zavyjí a zakrákorají – zem napadne nepřítel.
Pak ještě moje „oblíbená“ – páv přinášející neštěstí.
No a ještě jsem si vzpomněla na toto, aby byly „síly“ vyrované…
Baví se dvě vlaštovky.
„Bude pršet.“
„Jak to poznáš?“
„Lidi na nás čumí.“

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
manon

Že škvor, hmyzák jeden, vleze do ucha a prokousne ušní bubínek, že netopýr vletí do vlasů a zamotá se tam…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

psi lehávají v dobrých zónách a kočky v těch špatných, mě kočička lehávala u hlavy, kde jsem byla ozařovaná a kocourek u operovaného kolene :D
jak napsal SteimIX tak má pravdu :))
Doplňuji:
číči tak baští trávu :DD

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katusa

Když vezmu berušku do ruky a poletí nahoru, dostanu se do nebíčka, když spadne, půjdu do pekla. A pak když pes žere trávu, tak že bude pršet.
Doplňuji:
No zrovna ten škvor v uchu prý pověra není, kamarádovi bubínek opravdu prokousl, takže ač jsem žila v domnění, že je to pověra, teď si na ně dávám majzla

Upravil/a: Katusa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Absolutně nejrozšířenější mýtus je , že had je slizký.
Doplňuji:
SteimlX ty ptáci nízko nad zemí, to je pravda a né mýtus. To se říká o vlašťovkách a taky to platí. On když je nízký tlak , letavý hmyz je nízko a vlaštovky ho tam chytají. Za slunečného počasí chytají hmyz vysoko, páč je tam. To samé platí u slepic, když je jenom dešťová přeháňka, utíkají se schovat. Když prší dlouho, klidně budou šmajdat venku.

Upravil/a: Ar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SteimlX

nevím jestli odpovídám správně, ale napadá mě, že černá kočka přeběhnuvší přes cestu nosí amůlu a s tím spojené několikeré odplivnutí na zahnání tohoto a potom ptáci létající před deštěm nízko nad zemí.
A taky že kočky lehávají u člověka na místech, které jsou nemocné-myslím tím např. že mám bolavé koleno a kočka se mi „uhnízdí“ zrovna ten den u kolene-či kolena?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marijakes

Kukačká nám počítá, jak dlouho budeme žít. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pštros strkající hlavu do písku. Ježek nosící na bodlinách ovoce. Rosnička předpovídající počasí. Škvor proštipující ušní bubínek.
Doplňuji:
A ještě je mylná představa sloních hřbitovů kam chodí sloni umřít. Had jistě není slizký. A navíc si najednou nevzpomenu, ale budu pátrat.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

„Pes kterej štěká nekouše.“ (jó řekni to tomu vykouslýmu dolíku v noze mý bábrle, kde zhubla asi dvacet deka živý tkáně)

„To jsou blechy psí, ty na bolaka nendou.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

…přijdu po 12 ti hodinách z práce domu a vidím že mi můj pes rozkousal polštář. Seřvu ho -on se krčí a má staženej ocas -bodejť by ne,on dobře ví že udělal něco špatnýho…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AnnaH

pes žere kosti…(samozřejmě že nežere…pouze je ohlodá…kosti psa můžou zabít)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

mochitku, styď se! Pes zavřenej 12 hod. doma, to buď rád, že ti sežral jen polštář!!!

před 4201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Bohemico,to,co jsem napsal se mi nikdy nestalo a ani nestane.Jednak bych psa nenechal 12 h doma a jednak by mě taková kravina ani ve snu nenapadla. Je to myšleno IRONICKY ,hodně lidí si tenhle omyl myslí že to tak je,bohužel. Oba dva víme jak to doopravdy je,ne?…

před 4201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No to doufám!!

před 4200 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

..proč myslíte že jsem to asi psal..... ? 🙂

před 4200 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

„no to doufám !!“ tak mám takový dojem že někdo něco nepochopil..stá­le… 🙂

před 4200 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

blechy psí :D, no já tu mám asi od ježka, nebo že by komárus ??

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad mochitek- nic moc, kde je odpopvěď? Vlk z Lesa- sloní hřbitovy a pštrosi- super!!!

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ale na druhou stranu je pravda, že sloni zůstávají stát na mrtvým druhem a dokonce ho někdy přikryjí větvemi. Sloni se také zastavují u sloních kostí – očichávají je nebo je zvedají chobotem.

před 4201 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ar, moc dobrý! Katuša taky velká pochvala, nevzpomněla jsem si…díky vám oběma!

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Katusa,myslela jsem ty berušky- to je tak OKŘÍDLENÝ !!!

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad. Damiana: úplně jsem zapomněla na ty čápy, co nosí děti! Je to vlastně rozšířené na kompetence, vrány nosí holky a čápi kluky! A pavouci, jasně!

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

🙂
V rodině se narodila čtyřčata. Kolem jejich postýlek jde kočka a povídá si pod fousy: „To jsem teda zvědavá, kolik jich utopí.“

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:))

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

to je fákt dobrý, kdo toto vymyslel ??
:DD

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

O kukačce se říká (alespoň u nás, že když jí člověk zjara slyší poprvé zakukat, má zacinkat v kapse penězi aby měl po celý rok peníze. Cinkala jsem ( i šustila) ale nefunguje to ! Takže pověra…

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

SteimIX: Co ti ptáci nízko nad zemí?

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Děda Louda

Ti loví hmyz, který při snížení tlaku vzduchu, jež zpravidla nastává před deštěm, létá nízko nad zemí. Nejde tedy o pověru, nýbrž o výsledek sledování přírody generacemi našich předků.

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Děda Louda: Já to vím – jen SteimIX to nějak zamotal do pověr :) Třeba to myslel jinak, proto jsem se ho ptala.

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Děda Louda

Je mi jasné, že to víš, ale jsou tu i tací, kteří mají ten náš svět asi málo prokouknutý a diví se i zcela samozřejmým věcem a navíc dokážou všechno pěkně spatlat do jednoho parádního zmatení.

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Hlavně když u toho popíjejí :) – jo, taky bych to nakonec byla uvedla na pravou míru, pokud by se SteimIX neozval. Dobře jsi to napsal.

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jj, škvoři, netopýři a černé kočky, to platí… :D

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek