manon

Jakou nejobjemnější (co do počtu stránek) knihu, ságu, dílo na pokračování, jste přečetli? Doporučíte?

Nejlepší odpověď
anonym

Co do počtu stran, tak určitě To od Stepnena Kinga. Ale kniha je celkem normálních rozměrů a má asi 1080 stran.
Doplňuji:
Jinak podle velikosti spíše encyklopedie jako Zvíře – přes 600 stran. Mám novou knihu o dinosaurech a ta je ještě větší a má asi 240 stran. Jinak sama za sebe všechno doporučuji a i se nechám inspirovat ostatními. Dlouhé romány mi totiž nevadí.

Další odpovědi
anonym

Zrovínka se prokousávám knihou Tudorovci ( G.J. Meyer ), která víc než 660 a není to zrovna oddychovka (samá fakta, jména, rodinné vztahy …) tak je to docela nálož. Tlustý knížky mám ráda. Encyklopedie a slovníky, učebnice atd. nepočítám.
Doplňuji:
kniha MÁ ten počet stran… a nepočítám encyklopedie atd. protože jsem pochopila, že otázka se týká beletrie ap.

Lucijej

Já jsem přečetla od S.Kinga sérii Temná věž, která má sedm dílů, dohromady 3490 stránek, apk jsem přečetla fantasy sérii Meč pravdy od Goodkinda, který má 12 dílů a každá knížka mí cca 320 – 400 stránek (tohle už opravdu nebudu počítat), navíc teď ještě vyšel jeden nový díl.

suaeda

Nejvíc jsem četl na vojně při službě na vchodech a strážnicích. Tam padaly rekordy jako např. Jiráskovo 5-dílný F.L.Věk za dvě služby a další kvanta knih. Dnes již moc nečtu – není tolik času.

led

Nepočítam na strany, ale číta, či študujem tex a obrázky.
Ak mám počítať počet stránok, tak napríklad Dejiny umenia 10zväzkov obsahuje okolo 8000 strán textu a obrazovej dokumentácie.
Ale myslím, že taký sudca musí veľakrát prestudovať omnoho viac strán (asi to rátajú na centimetre až metre hrúbky spisov)

Knižné prekvapenie som zažila v Londýnskom knihkupectve, vybrala som si knihu, obchodník ju hodil na váhu a ponúkol ďalšie dve knihy bezplatne. Vážila totiž viac než 2kg.

Počítate do toho aj štúdium politických diel minulopolitických velikánov? Lenin, Stalin, Mao Ce tung,… To bolo strán, myslím textu, … Priznajte sa, dobrovoľne…
:)

Deli

Pětidílnou ságu rodu Bornů a Nedobylů (První díl je Sňatky z rozumu, napsal Vladimír Neff), moc se mi to líbilo. A pak sci-fi Vzpoura oceánů, mělo to přes 900 stran, četla jsem to už 3×, vždycky si to vezmu, když jsem třeba po operaci a nic moc nemůžu, tak se k uzdravení „pročtu“. Jo a všechny díly i jinými autory zpracovaná pokračování Jihu proti Severu. Doporučím vše, moc se mi líbilo.

briketka10

v období puberty jsem četla ráda Alexandra Dumase..
potom A.Christie E.Mc Baina ti všichni měli různé detektivky a naposledy knihu o Historii smrti
http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/historie-trestu-smrti-18581
ale nevím, jestli by se ti líbila

anonym

Nejobjemnější byla pro mě třísvazková příručka Mistrovství v 3ds MAX 4.

sdesigner

Bol to Davinciho Kod..neviem kolko mal stran ale bol dost hruby..mal som to za dva dni…pracovne :)

anonym

A. Dumas st. – Hrabě Cagliostro (12 dílů, první dva tluste jak Bible, pak jako běžná kniha a poslední jsou slabší)

Reuef

tak jedna z nejdelsich sag co jsem precetl byla Jinozeme od Tada Williamse…bylo to sci-fi z budoucnosti kde prochazeli ruznymi druhy virtualnich realit celkem pekny…pak vsechny knizky ze serie Zemeplocha od T.Pratchtta – krasny vtipny fantasy vrele doporucim :) a vetsinu fantasy knizek od Davida Eddingse – taky doporucuju pekne se to cte

Petunia

George R. Martin – Píseň ledu a ohně, také známo podle názvu prvního dílu Hra o trůny. Lehce drastické fantasy, podle kterého byl natočen i seriál HBO.

Zatím u nás vyšlo 5 dílů a každý má cca 1000 stran :)

Doplňuji:
Dále Stephen King – Temná věž. Výborná napínavá fantasy sedmilogie :)

manon

Vlk z lesa: Taky doufám, že někdo přijde s něčím, co neznám a do čeho stojí zato se začíst :)

anonym

Tak mě zaujala kniha o briketky10 o historii trestu smrti. Stejný spisovatel napsal ještě knihu o sebevraždách.

briketka10

jó Vlku z lesa tu si jistě seženu, když ne v obchodě, tak aspoň v knihovně..
dík za inspiraci :D

anonym

Jsem se dívala na Databázi knih a jsou tam zatím dvě knihy, ale třeba ještě nějakou napíše.

manon

briketka10: Tak 408 stran se uvádí – přiznávám, že historie i současnost trestu smrti je jedna z těch děsivějších kapitol lidstva a nevybrala bych si ji pro chvíle pohody. Ale zajímavé, to dá rozum… (Komu pomůže trest smrti?…asi taková moje první obvyklá myšlenka…)

briketka10

koupil si ji tenkrát můj přítel a já ji přečetla jedním dechem..
obrázky jsou opravdu děsivý, takový témata mě zajímají i ve filmech :D

manon

Uff :) Silná povaha :)

manon

sdesigner: U slovenského vydání jsem našla 509 stran. Četla jsem v češtině – Šifra mistra Leonarda – cca 444 stran – nemusí být každé vydání stejné.