Andělé

Jakou nejlepší literaturu si mám koupit k vypracování maturit.otázek z Čj.a literatury?Čeká mě státní maturita

Nejlepší odpověď
annas

Nejlepší je podívat se v knihkupectví. Možná vyšly nové knihy.
Existuje kniha Český jazyk a literatura – sbírka úloh pro společnou část maturitní zkoušky – mluvnice. Testy z českého jatyka, v níž jsou standardizované testy Scio z mluvnice i literatury.

Jinak učebnice, které používáte ve škole. To, co je v nich zachycené, je i v testech. Uvidíte v říjnu při zkušební verzi.
Doplňuji:
Učebnici Literatury mám před sebou. Jde o přehled středoškolského učiva, které se sec najde i v jiných učebnicích, ale není špatná.

Já jsem uvedla ty, v nichž jsou otázky, které byly ve zkušebních verzích státní maturity.

Další odpovědi
tomash

LITERATURA Přehled středoškolského učiva. Je to učebnice z edice Maturita, nové vydání bylo upraveno pro potřeby státní maturity. Přijde mi vcelku dobrá.

Zdroj: www.neoluxor.cz/u­cebnice/stred­ni-skoly/cesky-jazyk-literatura/li­teratura-prehled-stredoskolskeho-uciva-d3t57385