Damiana

Jakou nejabsurdnější práci jste kdy museli vykonat?

Vím, že každý šéf je v podstatě blbec – ze strany podřízných zcela jistě. Dostali jste od něho někdy absurdní úkol, který jste byli nuceni – v zájmu získání další výplatní pásky – vykonat? Nebo jste odmítli?
Já ano. Kdysi jedna paní šéfredaktorka v jednom hoch časopise uznala, že asi nemám nic moc na práci, když stíhám i TV a rádio a nařídíla, abych napsala obsáhlý článek, o němž mi dopředu řekla(!), že nikdy nepůjde do tisku. Jen proto, abych „něco“ dělala. Paradoxně to nebylo z její hlavy, přišla na to její zástupkyně, které se bála(!) jako čert kříže…
Btw, nenapsala jsem to – s tím, že do práce chodím pracovat (a práci mám hotovou) a ne psát cvičná slohová cvičení.
Jak jste na tom vy?

Nejlepší odpověď
annas

Spíš bych řekla zcela zbytečnou práci, která mě okradla o několik hodin času. Podle pokynů zástupce jsem vyplnila 30 maturitních vysvědčení včetně názvu volitelného předmětu. Jenže druhý den mně kolegyně hlásí, že ředitel s formulací předmětu nesouhlasí, takže musím psát znova. Co zbývalo, zástupce se usmíval … Ještěže jsem nemusela platit 300 Kč, protože počet pokažených blanketů překročil stanovenou normu.

Další odpovědi
venkovan

Kdo byl na vojně, vyplnil by zde zbytek volného místa. Není to žádný výmysl vojáků, že se trhalo na podzim listí, suchá tráva dobarvovala, kamení leštilo, utírala voda na „buzer place“ před návštěvou důležitých náčelníků.
A v civilním zaměstnání – to by se dalo psát taky mnoho. jenom co chlapi v zemědělství nadělali zbytečných rací, protože soudruzi ze shora nařídili třeba v podhorských oblastech pěstovat typické nížinné zemědělské produkty.

Ale dle mne absurdita taky je – naplácat do sebe kvanty jídla a potom skotačit na trenažérech, aby se tuky z těla vyplavily.

briketka10

marně vzpomínám a ne nic podobného se mi nestalo, žádné rohlíky nic, když jsem byla sekretářkou tak na umytí oken jsme se se šéfem dohodli a dostala jsem za to prašulky mimo výplatní pásku a ještě lahvinku červeného vínka a spolu jsme ji stejně nakonec vyzunkli :DD

a teď mi nejde dát ani hvězdička no

beer

Celých 20 let jsem byl zaměstnán ve státní správě a celá práce tam byla, stejně jako dnes, často jednou velkou absurditou. Ale zase byla tenkrát alespoň sranda ))

AndreiRanger

Šéf mě poslal pro rohlíky a když jsem se vrátil, tak mi vynadal, že chtěl jiný a poslal mě tam zas ( byl to blb:-D ) , ale ne že bych si stěžoval zabitý půl den:-D
Doplňuji:
Btw nejhoší práce je bez přesného zadání např: Vybarvi to… Jakou barvou?.. To je jedno poraď si… Když je práce hotova: Ježiš co to je, řekl jsem abys to vybarvil, ale ne takle:-D Ještě že už tam nemakam:-D

Conchus

Před více než 30 lety mi nabídli velmi odbornou práci „na Západě“. Podmínkou byl vstup do strany. Bylo mi to líto, moc. Odjel jsem na tu práci 3. prosince 1989. Dočkal jsem se.