Jakou náhradní baterii pro Canon EOS 100D?

Máte někdo zkušenosti s neoriginálními akumulátory pro zrcadlovky Canon? Přeci jen ta cena je podstatně rozdílná. Parametry stejné. Samozřejmě že výrobce nikdy nedoporučuje neoriginální příslušenství.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jak to funguje u Canonu nevím, ale u některých modelů Nikonu při použití neoriginální baterie nefunguje ve foťáku indikátor stavu baterky.

Další odpovědi
Hlada

Mám osobní zkušenost s baterií E5. Koupil jsem jednu z nejlevnějších. Změřil jsem kapacitu, měla asi o 30% méně, tak jsem ji vrátil. Koupil jsem podobnou ve známém obchodě s elektronikou a měla také menší kapacitu. Vydržela 2 roky, zatímco originální funguje už 5 let. Jak dlouho vydrží, nevím. Rozdíl v ceně je ale sedminásobný, životnost foťáku nebude 14 let, takže se levné vyplatí.

gecco

Osobně mám zkušenost s neznačkovou baterií pro Panasonic FZ50 – kapacitu jsem neměřil, ale pocitově vydrží cca dvojnásobek při udávané dvojnásobné kapacitě (vůči originálu) a ceně cca poloviční (vůči originálu) – takže spokojenost.

Klaproth

Ten foťák nevydrží věčně, během jeho životnosti v něm spotřebuješ 3 originální baterie á 1300 Kč, nebo 6 neoriginálních á 300 Kč. Matematika je jasná.