Jakou muziku poslouchali v době faraónů?

http://postim­g.org/image/a33aw5a­gr/

Nejlepší odpověď
gecco

Poslouchali Aidu – předpříprava na ´Suez´…
😉

Těžko říct – z dob ´faraonů´ se žádné záznamy hudby (´noty´…) nedochovaly (pokud kdy jaké byly).

Další odpovědi
dudu

Na Tvůj dotaz odpověď nemám, ale mohu posloužit informacemi od Sumerů. Zachovaly se jejich harfy, které měly šest až patnáct strun, dále zbytky lyr /jedné dokonce zlaté/. Z vyobrazení jsou známy také celé řady dechových nástrojů a různých bubnů a bubínků. Bohužel nevíme nic o sumerské stupnici tónů a neznáme jedinou sumerskou melodii. Byly činěny pokusy zrekonstruovat několik taktů mezopotamské kultovní písně asi z 15, století př.n.l. Zněly však bezvýrazně ne-li přímo uspávavě.

Agneta

Nějaký gramofon neměli zapotřebí…neboť pracovní síla byla tenkrát zadarmo. Hudebníci patřili ke služebnictvu…pa­matuji si na to… to byly časy:DDD

ivzez

Živou.
Ten gramec je „renonc“…

anonym

PUNK IS NOT DEAD!!!

anonym

Nezlobte se na mě Barbakane, ale na takový kýč made in fotoshop se fakt říct nic jinýho nedá, tak proč se chováte umíněně jako dítě, mažete a nahlašujete moje „normální“ odpovědi?… nebo jenom ze vzteku zneužíváte svého postoje, který ovšem respektuji…

anonym

Buď slušna aspoň ke starším a dáme ti pokoj. Paňátno málčik?

anonym

Vy nejste sám sebou ve vašich letech?No jo furt, myslíte,že nevím?Není stáří jako stáří, přece jenom vycházím s většinou starších víte, aniž bych si musela něco dokazovat či vyhrazovat teritorum násilnické povahy, myslíte, že mě baví se bránit před zneužíváním egocentrické mentality a páchání bezpráví?Nee.

dudu

Co to plácáš? Pokud ti chybí argumenty napadáš zde mladé i staré. Neznáš ani co to je selský rozum. Ty, jsi-li v koutě, jen umíš kopat okolo sebe za použití těch nejvulgárnějších výrazů. Neznáš hranice morálky a často se chováš jak utržená ze řetězu.

anonym

bla, bla, bla nic o mě nevíte a vynášíte soudy a nevíte jak už mě máte pošpinit, tolik učení psychologie jako je dnes k volně k dispozici dříve nebylo, ale chápu vás nemyslete si.

anonym

Vy mlčte, já být váma, tak bych se ke směčce podvr´táků vůbec nehlásila astyděla bych se za svoje předešlé výroky, ale jsem taky člověk nemyslete si, co bylo to bylo, nikdo není dokonalý atd.narozdíl od vás mám přehled, jelikož komunisti už dávno skončili a pravda , již vyšla najevo, to jenom vy se nemůžete smířit a vy, co jste teď napsal je co za jednání?Obyčejné…

anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pokrytectv%C3%AD