Avatar uživatele
anonym

Jakou muziku poslouchali v době faraónů?

http://postim­g.org/image/a33aw5a­gr/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, gecco, anonym před 3068 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Poslouchali Aidu – předpříprava na ´Suez´…
😉

Těžko říct – z dob ´faraonů´ se žádné záznamy hudby (´noty´…) nedochovaly (pokud kdy jaké byly).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Na Tvůj dotaz odpověď nemám, ale mohu posloužit informacemi od Sumerů. Zachovaly se jejich harfy, které měly šest až patnáct strun, dále zbytky lyr /jedné dokonce zlaté/. Z vyobrazení jsou známy také celé řady dechových nástrojů a různých bubnů a bubínků. Bohužel nevíme nic o sumerské stupnici tónů a neznáme jedinou sumerskou melodii. Byly činěny pokusy zrekonstruovat několik taktů mezopotamské kultovní písně asi z 15, století př.n.l. Zněly však bezvýrazně ne-li přímo uspávavě.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Nějaký gramofon neměli zapotřebí…neboť pracovní síla byla tenkrát zadarmo. Hudebníci patřili ke služebnictvu…pa­matuji si na to… to byly časy:DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Živou.
Ten gramec je „renonc“…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

PUNK IS NOT DEAD!!!

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nezlobte se na mě Barbakane, ale na takový kýč made in fotoshop se fakt říct nic jinýho nedá, tak proč se chováte umíněně jako dítě, mažete a nahlašujete moje „normální“ odpovědi?… nebo jenom ze vzteku zneužíváte svého postoje, který ovšem respektuji…

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Buď slušna aspoň ke starším a dáme ti pokoj. Paňátno málčik?

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vy nejste sám sebou ve vašich letech?No jo furt, myslíte,že nevím?Není stáří jako stáří, přece jenom vycházím s většinou starších víte, aniž bych si musela něco dokazovat či vyhrazovat teritorum násilnické povahy, myslíte, že mě baví se bránit před zneužíváním egocentrické mentality a páchání bezpráví?Nee.

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Co to plácáš? Pokud ti chybí argumenty napadáš zde mladé i staré. Neznáš ani co to je selský rozum. Ty, jsi-li v koutě, jen umíš kopat okolo sebe za použití těch nejvulgárnějších výrazů. Neznáš hranice morálky a často se chováš jak utržená ze řetězu.

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

bla, bla, bla nic o mě nevíte a vynášíte soudy a nevíte jak už mě máte pošpinit, tolik učení psychologie jako je dnes k volně k dispozici dříve nebylo, ale chápu vás nemyslete si.

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Vy mlčte, já být váma, tak bych se ke směčce podvr´táků vůbec nehlásila astyděla bych se za svoje předešlé výroky, ale jsem taky člověk nemyslete si, co bylo to bylo, nikdo není dokonalý atd.narozdíl od vás mám přehled, jelikož komunisti už dávno skončili a pravda , již vyšla najevo, to jenom vy se nemůžete smířit a vy, co jste teď napsal je co za jednání?Obyčejné…

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pokrytectv%C3%AD

před 3068 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek