zzzzz

Jakou minimální částku by jste vrátili?

Myslím, kdyby jste našli, třeba na chodníku peníze, kolik minimálně by to muselo být aby, jste to šli odevzdat, na policii, nebo na úřad.
Je jasné, že pokud najdete korunu nebo dvě, tak je dáte do kapsy a nebudete uvažovat, že je vrátíte. Mě zajímá, jakou minimální částku by jste odevzdali?

Nejlepší odpověď
zjentek

min. takovou, kdy už by mi šlo o život

Další odpovědi
anonym

Pokud by šlo o ´samotné´ peníze, uvažoval bych tak od 200,–, určitě vracel od 500,–.
Pokud by to ale byla peněženka (dokladovka, taška…), odevzdal bych ji v každém případě.

briketka10

doklady jsem už vracela, peníze tam nebyly,
ale jednou jsme s holkama, jako malý našly
500 Kč to bylo tenkrát hodně peněz, no a tak
jsme je šly utratit hned do Prioru za hračky a
blbosti do školy, kroužkový záznamník a do
něj náhradní náplň, vlny a háčky na pletení no
kraviny, ještě nám zbylo a to jsme si rozdělily
na horší časy..
a dnes bych nevrátila větší částku asi do pěti
tisíc to bych si nechala, kdyby mě nikdo neviděl..

redy

Jóó všude sou kamery, takže onějakým nevrácení nemůže bejt řeč. :)
Doplňuji:
Lahny,nojo na vesnici tam najdu jenom to co sama stratím :))

anonym

Pokud bych nalez peněženku a tam třeba jen 100 Kč, tak bych se snažil to vrátit.Ale pokud bych toto částku nalezl jen tak na ulici, tak si ji ponechám.
pro redy
Na vesnicích kamery nejsou a pokud u nás ještě bývala hospoda, tak občas jsem po místních opilcích nalezl i dvoustovku (zrovna tak po nějaké tanečné zábavě se venku povalovaly papírové peníze).Pokud jsem je našel, nikdy jsem je nevrátil, protože NEVÍŠ KOMU je vracet a málokdo se pochlubil, že ztratil peníze.

suaeda

Sám jsem ještě nic nenašel takže ani nevracel. Asi nemám to štěstí, a nebo jsem slepej a nemám postřeh. Ale musím se přiznat, že už se mi ztracené věci vrátily.
Před několika lety jsem ztratil cestou do práce služební mobil. Když jsem přišel do práce tak nálezce již volal, (na mobilu jsem naštěstí měl místo přivítání název organizace, kde jsem pracoval) nejenže mi mobil vrátil, ale když jsem mu nabídl nálezné, tak se se mnou málem pohádal. Podruhé se mi vrátila dost nefutrovaná peněženka. Nálezci jsem nálezné vnutil. Bohužel třetí a moje nejstarší ztráta byla v organizaci, kde nás bylo jen 5 na směně a já zapomněl na šatní skříňce peněženku, která zmizela beze stopy. Naštěstí v ní byl jen menší obnos, ale bohužel jsem přišel i o doklady. Zamrzí Vás to hlavně proto, že víte s kým pracujete.
Závěrem chci říct, že vrácení opravdu potěší nejen, že se vrátí ztracené jak peníze tak věci, ale také s vědomím, že jsou mezi lidmi ještě slušňáci.

anonym

zzzzz, tak jsem dlouze přemýšlela, co bych udělala. Kovovky bych si nechala. Nestává se mi, že bych našla někde papírovou bankovku, ale dvakrát se mi stalo, že jsem potkala někoho, kdo své peníze „trousil“. V tom případě naštěstí umím reagovat rychle a hlasitě.
Papírové bankovky bych šla odevzdat na úřad. Ten mám víc při ruce.

klob1

Tam je nevracet,nedostane to dotyčný vůbec!Tak spíš najít tu přímo osobu,ale pozor v každém případě,může být člověk nařčen,že to ukradl nebo vybral,že tam bylo více!Uděláš otisk a je to na tebe pak.Tak do 20kč asi nechat,stejně to sebere někdo jiný.A dát to někomu,kdo to potřebuje.A asi vše,když je majitel uvedený.
Už několkrát se stalo,že vše jsme vrátili,akorát ty patálie najít toho člověka,ikdyž tam bylo jméno v dokladech..A nic jsme ani v jednom případě nechtěli.Tak asi,kdyby jen leželi do 30kč,kdyby neznámý majitel anad už asi vrátili,ale jde komu..

Lukasy

Pokud bych našel peněženku s dokladama a tam penize tak bych to nejspíš nechal tam záleželo by na situaci. Pokud bych našel penize jen tak tak abych je vrátil bych musel najit aspon 10 tisic, ale spíše bych je tam nechal ležel.