bolak

Jakou maximální rychlostí může letět helikoptéra?

Nejlepší odpověď
brillant

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/215038-vrtulnik-sikorsky-x2-posunuje-rychlostni-rekordy-k-500-km-h.html

Další odpovědi
ponovotny

nejrychlejší zatím letěl 400 km/hod, jinak většina lítá tak do 250km/hod. Vidíš, se klidně zůčastním

arygnoc

sikorsky (prototypy) dosahujú rýchlosti okolo 470 km/hod.

vrtuľníky sa ale nepoužívajú pre rýchlosť, ale práve pre svoju manévrovateľnosť, schopnosť stáť na mieste a najmä pre malé nároky na štartovaciu plochu.
Doplňuji:
brillant:

jj, pekný príklad.

bolak

a jak rychle těch 400kmh-1 dokáže vyvinout?

ponovotny

do letové rychlosti se vrtulník dostává v řádu desítek vteřin a do maximální to pak už jde pomaleji. Protože ale ve zrychlení vrtulníku záleží i na tom, jestli bude startovat ze země, jestli bude zrychlovat jen vodorovným letem a nebo při klesání, tak zrychlování nikdo neměří (možná vojáci ano, ale o tom nejsou zprávy).

ponovotny

brillant- a jo ;)

ponovotny

arygnoc- podle mých informací bude mít S-97 Raider cestovní rychlost
370 a maximálku 400 ;)

arygnoc

viď odkaz od brillianta.

ja som to čítal v science.