lorja

Jakou máte zkušenost se záměnou léků?

Vyzvedla jsem si v lékárně léky na recept a odjela na týden mimo bydliště.Po návratu jsem ve schránce našla dopis z lékárny, ve kterém mě pan lékárník žádal,abych si přišla vyměnit léky,protože mi omylem vydali 2× silnější než mi lékař předepsal.Sice jsem tento přehmat přežila,ale co někdo s nemocným srdcem nebo jiným vážnějším onemocněním????Ke všemu ani moje adresa nebyla napsaná správně.

Nejlepší odpověď
ten který je

Já mám spíše úsměvnější přehmat.Jednou mne trápil kašel a tak jsem si koupil kapky proti kašli.Ráno když jsem vstával za šera do práce jsem si nakapal na lžičku 20 kapek,polkl,vyt­řeštil oči a začal se dávit.Moje žena nechala na stolku kapky do aromalampy.Obal byl tvarově úplně stejný.Bylo to pomerančové aroma.:-D

Další odpovědi
anonym

Mě sice léky nezaměnili,ale zaměnili mě.
NĚKDO má téměř vše stejné.Jen se lišíme o 2 dny v datu narození.
Pak se zjistilo,že bydlí hned za rohem.A já jsem šel málem pod nůž.

anonym

To se mi nastesti nestalo,ani jsem to ve svem okoli nezarigstrovala,ale na zamenu mam tuto prihodu,kdy moje kolegyne dala na bolest hlavy manzelovi prasek proti boleni hlavy,svuj prasek od gynekologa,ktery se ovsem nemel podavat oralne,a on mu pry pomohl.

anonym

stalo od te doby mam pocit ze nase lekarnice neco zobe,mela jsem dostat mast na vyrazku a misto toho mi dala vaginalni mast

ibišek

Tak každopádně v lékarně udělali chybu.Pokud někdo bere léky dlouhodobě, věřím, že si sám všimne, že síla léku je jiná.Jen se podívá na krabičku nebo tablíčko.Když dostane lék poprvé, mohl by to být u některých typů léků problém.Když odcházíte od lékaře, musíte být informovám, co vám za léky předepsal, na co jsou, jaká je síla léků, dávkování…Vím že to tak mnohde nefunfuje, je to ale také chyba samotných pacientů.Informujte se máte na to právo.