galina

Jakou máte zkušenost s protisluneční samolepicí folii na okenní skla?Děkuji za odpověď

Odpovědi
Cullinda

Podle toho o jakou folli jde. Pokud vím, jsou asi tři druhy – uv, zrdcadlová, termoregulační.
Všechny mají pozitiva, 1.vám ochrání zboží ve výloze před blednutím i když jen částečně, 2.odrazí slunce,takže i ochladí interiér, ale je to tak do herny nebo firmy, 3.odráží teplo ze slunečních paprsků zpět ven,v zimě brání úniku tepla přes okenní tabuli. -Vše semozřejmě do určité míry.
Pokud si chcete zpříjemnit klima v novostavbě tak to má smysl. Ve starších domech to většinou „uteče jinudy“
Každopádně instalace takové folie není legrace a proto doporučuji vzít si na to firmu která se tím zabývá.

Artepa

Zkušenosti jsou dobré – jen to chce odbornou firmu, která to nalepí – u nás to nalepil kolega a za krátký čas se to začalo věemožně odlepovat a dělat puchýřky a vypadalo to příšerně. O když jsem zastáncem vše si dělat sama svépomocí, tak tohle bych svěřila odborníkům. Jinak to funguje perfektně a nemusíme mít ani záclony.