jahudka_vlm

Jakou máte zkušenost s lumbální punkcí?

Nejlepší odpověď
Terryle

Mám ji za sebou asi třikrát, ale díky Bohu si to nepamatuju – bylo mi pár týdnů. Prý to hodně bolí. Jediný můj postřeh je, že pokud se dělá malýmu dítěti, zůstane po ní slušná jizva na páteři… :)

Další odpovědi
FOG

Pit hodne vody,aby se zmansil pozdejsi tlak v hlave.Nikdy jsem neco podobneho pozdeji jiz nezazil.

Salvaje

Můj bývalý na ní byl. Prý dost bolí, nemohli ho napíchnout. A pak ho dost bolela záda a hodně zvracel. Ale doktoři zase říkali, že tak extrémní reakci ještě neviděli…
Jiný kamarád na ní byl taky a pro změnu říkal, že se mu ohromě ulevilo…

dědapetr

Já osobně žádnou,ale tady pár názorů:

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/lum­balni-punkce/

GM

Zkušenost z nemocnice v Třebíči mám velmi dobrou, vůbec nic to nebylo. Největší problém pro mne byl 24 hod. po lumbálce ležet bez polštáře na břiše, hodně pít a chodit na mísu.
Napíchnutí mi udělala doktorka, seděla jsem přitom na židli obráceně, čelem k opěradlu, málem jsem to ani necítila, mozkomíšního moku odebrali 4 zkumavky.