Pokročilý

Jakou máte zkušenost s kódem BOK, požadovaným při vydání nového občanského průkazu?

Právě absolvuji výměnu občanského průkazu (dále jen OP) a při vyřizování žádosti o nový OP jsem byl zároveň pracovnicí úřadu upozorněn na to, abych si do jeho převzetí připravil kód BOK- bez zadání BOKu nelze OP předat!
----
Na informačním letáčku jsem se dočetl, že tento kód slouží k autentizaci při el. identifikaci držitele OP při komunikaci s info-systémy veřejné správy... A také další- docela 'pikantní' informaci- že totiž po třetím chybném po sobě jdoucím zadání BOKu se tato funkcionalita zablokuje! A odblokování bude možné za správní poplatek 100 Kč.... Že by další nová 'kasička'?
----
Má zde někdo už s tímto 'vynálezem' svoji osobní zkušenost? A jak to v praxi vlastně probíhá? Děkuji za vaše názory.

=======
Doplňuji:
@>jáára: BOK= Bezpečnostní Osobní Kód- a je kombinací nejméně 4 a max. 10 číslic (jde vlastně o obdobu PINu u platebních karet)

Odpovědi:

Zlatý

Zatím nemám zkušenost žádnou. Pokud vím, tak využívání tohoto kódu se teprve připravuje a jeho masivní využívání by mělo přijít později.

Bronzový

Tak jsi měl měsíc si ten kód vymyslet. Já ho měl jasnej. Až budeš na počtě vybírat nebo ukládat 10k+ tak se bude hodit. Zatím sem neměl tu čest, ale k tomu to má sloužit.

E: co znamená to BOK?

Pokročilý

takovou že už nevím jaký jsem si zvolil :D

Bronzový

Taky to po mě chtěli, prostě jsem to zadal a hotovo. Slouží to asi hlavně, když se ti OP ztratí nebo tak.

Diskuze k otázce

Bronzový

jáára

Ajó, tak to mě nenapadlo. Mám 10ti místný a nikdy ho nemohu splést...

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.