ten který je

Jakou máte zkušenost?

Ahoj,chci se zeptat jakou máte zkušenost se zpracováním a konzervací hub formou zmrazení?Musí být houby předem mírně tepelně opracovány,či stačí rovnou očistit,nakrájet a zmrazit?Díky.

Nejlepší odpověď
vecernice

Já je zamražuju jen očištěné a nakrájené.Jednou jsem je dostala zasmažené v sádle a zamražené.Nebylo to špatný,ale nehodí se to do všeho.

Další odpovědi
annas

Já dělám stejně jako Ilines. Očistím, nakrájím a zmrazím. Bez problémů. Některé i podusím, ale dávám do sklenic.

dagry

Já si je samozřejmě očistím, lehce osmahnu na oleji a chvíli podusím, nechám vychladit a pak je dávám zamrazit. Prý je to tak lepší než je tam dávat syrové.

anonym

Ja je davam za syrova mrazit,pouzit se daji ruzne.Mam radsi krehke houby nez mazlave a tezke.

anonym

My postupujeme tak,ze houby ocistim,nakra­jim,necham povarit cca2min. pak necham okapat,dam je zmrazit na mensi porce,asi tolik,kolik davam do bramboracky.Kdyz je chcipouzit na smazenici,vytahnu sacky podle poctu stravniku.Takhle to delam uz nejaky patek.