Avatar uživatele
bolak

Jakou máte spotřebu plynu ročně a kolik za něj platíte?

A pokud ho využíváte jen na vytápění, tak mě ještě zajímá na jak velkou plochu. Já dávám 4.000 za rok a zdá se mi to moc, na to že ho pouštím prakticky jen 2–3 měsíce v zimě. (potřebuju na vánoce někoho seřvat, aby byly Veselý, a vybral jsem si dodavatele plynu)

ReHu: to má bejt odpověď na mojí otázku? :) já tu mám teď aktuálně 21,2°C i bez topení, tak nevím proč bych měl zapínat kotel..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10 před 3046 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Platím dvojciferný násobek tvé platby. Plochu dost velkou, nikdy jsem ji nepočítal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Plocha: 45 m2
Spotřeba: 450 m3 (1 x WAW, 1 x karma);
Faktura: 10.100 Kč/rok

Při nízké spotřebě (mám dojem do 200 m3 ročně) se platí vyšší
poplatky (přesný ceník byste měl najít na webu svého dodavatele).

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jakou? Žádnou, protože nemáme do městyse natažené potrubí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Rodinný domek cca 28 000 Kč / rok a to mám velmi „levného“ dodavatele plynu.
Takovouto spotřebu máš zřejmě jenom proto, že máš vnitřní byt a i to se již nějak „napravuje“.

Mimochodem, již jste se někdo zajímal kolik budete platit za elektriku od roku 2017. V cenících na rok 2016 je to již informativně zavedeno, aby prý si na to lidé zvykli. Protože většina dostane infarkt až to uvidí.
To je ta paušální platba na obnovitelné zdroje pro naše pracháče podle velikosti hlavního jističe.
Pro porovnání, u mně to dosud dělalo 495 × 12 = 5940 / rok. Podle nového by to dělalo cca 25 ( velikost jističe) x cca 70 (/ sazba daná ERÚ) x 12 ( měsíce) = 21 OOO Kč !!!!!!!!!!!!.
Plus platba za elektriku a to ostatní.

Za elektriku platím dosud cca 13 000 Kč / za rok. Je v tom ohřev 160 l boileru.
Podle nového bych jenom paušál na obnovitelné zdroje platil 21 000 Kč.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Mesíční záloha asi 3000,– a na konci roku nám vracejí – něco málo ,ale ohřívá nám i vodu a babka na plynu i vaří ..... máme patrovej rodinnej domek

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

tak to platíš hodně málo i když topíš takhle krátce. kdysi jsme topili plynem v dvougeneračním domě cca.250m2 a byli jsme tam za 60 tis.ročně. dnes už jen na vaření a to vychází na 1000kaček ročně

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

nemám topim dřevem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Ty topíš jen v lednu a únoru?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Admin2

Uživatelko ReHu,

neodpovídejte prosím opakovaně formou otázek, které nejsou přínosem pro tazatele.

".Podělte se o svoje vědomosti

Jedním z mnoha způsobů, jak pozitivně přispět v rámci komunity, je sdílet svoje znalosti a zkušenosti.
.
Není povoleno záměrně vkládat neužitečné odpovědi, které mohou uživatele uvést v omyl".

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

ReHu: jóó, uživatelko ReHu, uvedla jsi mě v omyl..a záměrně… a to se nedělá… ty ty ty!!

před 3045 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek