Cenobita

Jakou máte spotřebu alkoholu za jeden den? A kdy začnete pít?

Například kolik piv, kolik deci vína, kolik panáků a jakých.

Já většinou dám tak dvě piva denně. Když jsem v hospodě (zřídkakdy), tak asi 5.

Většinou si dávám alkohol až ve 20:00, dříve jsem vůbec nepil a cítil jsem se hůře, když si dávám sem tam alkohol, cítím se lépe fyzicky i psychicky.

Nejlepší odpověď
Danina65

Nevím, jestli mohu vůbec odpovídat 🙂 Nepiju tak cca 20 let, a i předtím to bylo mizerné.

Další odpovědi
Klaproth

Mírně nižší než statisticky průměrný Čech.

quentos

Většinou se to u mě pohybuje ve všeobecně uznáváné zdravé míře, tzn. čtyři jednotky denně, přičemž jedna jednotka je půl piva, 1 dcl vína nebo půl malého panáka. Různě tyto jednotky během dne kombinuju (ovšem v dostatečných odstupech) – ráno typicky půl malého panáka slivovice (nebo třešňovice, kterou aktuálně máme doma) (nebo nic), po obědě jedno pivo a večer půl sklenice vína (obvykle bílého); nebo ráno nic, po obědě pivo a večer dvojku vína; nebo po obědě dvě piva a po zbytek dne nic ;{)> výjimečně dostanu chuť na whisky a pak to dopadá tak, že po obědě pivo a večer malej panák whisky…

Mc Merkurion

…myslíš čistýho, nebo to chceš i s tou vodou, do který ho schovávaj a pak tomu říkaj: pivo, víno, chlast?

…jo, pít začnu v okamžiku, jakmile pocítím žízeň…

zjentek

Vyjma nafty mám nulovou spotřebu spotřební daně.

Nuk nuk

Obvykle se to pohybuje někde kolem nuly. Nejsem zapřísáhlý abstinent, ale jednak kojím a i bez toho prostě nemusím alkohol denně. Když je chuť a příležitost, dám si tak ty 2 dcl červeného vína, víc nepotřebuji.

Kelt

Mám spotřebu 2 piva za 3 měsíce, někdy za rok.

dudu

Alkohol nepiji, jen červené víno a to je nápoj starců. Za odpoledne někdy vymlasknu až litránek tohoto moku. Mám spolehlivý indikátor v osobě mojí babuš, která je stále ve střehu.

Emefej

Silně podprůměrnou. Doma prakticky vůbec nepiju. Na „jedno“ do hospody občas zajdu, ale nepřeháním to, víc tam toho nakecám, než vypiju.

Lukyn0

Alkohol piju dle chuti, nálady, příležitosti. Většinou s mírou a rozhodně ne denně.

dubraro

Takovou jako je na obrázku. Pít mohu až po práci, tedy večer.