Avatar uživatele
Cenobita

Jakou máte spotřebu alkoholu za jeden den? A kdy začnete pít?

Například kolik piv, kolik deci vína, kolik panáků a jakých.

Já většinou dám tak dvě piva denně. Když jsem v hospodě (zřídkakdy), tak asi 5.

Většinou si dávám alkohol až ve 20:00, dříve jsem vůbec nepil a cítil jsem se hůře, když si dávám sem tam alkohol, cítím se lépe fyzicky i psychicky.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, dudu před 2773 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Danina65

Nevím, jestli mohu vůbec odpovídat 🙂 Nepiju tak cca 20 let, a i předtím to bylo mizerné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Mírně nižší než statisticky průměrný Čech.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Většinou se to u mě pohybuje ve všeobecně uznáváné zdravé míře, tzn. čtyři jednotky denně, přičemž jedna jednotka je půl piva, 1 dcl vína nebo půl malého panáka. Různě tyto jednotky během dne kombinuju (ovšem v dostatečných odstupech) – ráno typicky půl malého panáka slivovice (nebo třešňovice, kterou aktuálně máme doma) (nebo nic), po obědě jedno pivo a večer půl sklenice vína (obvykle bílého); nebo ráno nic, po obědě pivo a večer dvojku vína; nebo po obědě dvě piva a po zbytek dne nic ;{)> výjimečně dostanu chuť na whisky a pak to dopadá tak, že po obědě pivo a večer malej panák whisky…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

…myslíš čistýho, nebo to chceš i s tou vodou, do který ho schovávaj a pak tomu říkaj: pivo, víno, chlast?

…jo, pít začnu v okamžiku, jakmile pocítím žízeň…

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Vyjma nafty mám nulovou spotřebu spotřební daně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Obvykle se to pohybuje někde kolem nuly. Nejsem zapřísáhlý abstinent, ale jednak kojím a i bez toho prostě nemusím alkohol denně. Když je chuť a příležitost, dám si tak ty 2 dcl červeného vína, víc nepotřebuji.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Mám spotřebu 2 piva za 3 měsíce, někdy za rok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Alkohol nepiji, jen červené víno a to je nápoj starců. Za odpoledne někdy vymlasknu až litránek tohoto moku. Mám spolehlivý indikátor v osobě mojí babuš, která je stále ve střehu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Silně podprůměrnou. Doma prakticky vůbec nepiju. Na „jedno“ do hospody občas zajdu, ale nepřeháním to, víc tam toho nakecám, než vypiju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukyn0

Alkohol piju dle chuti, nálady, příležitosti. Většinou s mírou a rozhodně ne denně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Takovou jako je na obrázku. Pít mohu až po práci, tedy večer.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek