pekynka

Jakou máte rádi kávičku?

S cukrem, mlékem, logrovou, rozpustnou, kapanou???

Nejlepší odpověď
BEAES

Preso s mlékem, či šlehačkou, jeden cukřík a trošku skořice prosím!

Další odpovědi
anonym

piji rozpustnou,hodne slazenou

led

káva má býť sladká ako žena, horúca ako láska a čierna ako noc.

Jahoda

Rozpustáná káva s mlékem a max. 1 lžičkou cukru, presso se smetanou, apod.

Už mně to nedalo a musím reagovat.
Kupkino, odkdy se na jídlo a pití říká, že je hnusňoučké? Vás doma neučili, že je to pěkně neslušné? Tak to je hodně divné…

Bumbes

Melu si vlastní směs z několika druhů. Pak si udělám překapávanou kávu na anglický způsob – silnou, s mlékem (smetanou) a hodně sladkou.
Jsem si udělal chutě, tak si jdu hrnek vyčarovat.

annas

Pekynko, já jsem asi před půl rokem začala pít rozpustnou kávu, která obsahuje výtažek z činské houby ganoderma lucidum, takže zdravou kávu. Tato káva obsahuje draslík a železo (já mám železo na hranici, někdy i pod hranicí normy), takže si doplňuji minerály. Přidávám si do ní sojovou smetanu. Trvalo dost dlouho, než jsem si na chuť kávy zvykla.

Jinak miluji presso, takže čas od času si je dopřeji. Se smetanou.

PostApMan

Rozpustnou, decentně mléka, 1–2 lžičky cukru.

allayne

preso s mlíčkem a dvěma cukry 😁

ReHu

Dobrou. Kvalitní s mlékem a podle toho, jaké je mléko tak často bez cukru.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-kavu-mate-nejradeji-varite-si-ji-doma-nebo-chodite-do-kavaren
Doplňuji:
Zajímalo by mě, co to měla kukpina za hnusňoučkou kávičku. Ona totiž ani rozpustná káva není jedna jako druhá. A záleží i na vodě a přípravě. Třeba zalévat ji vroucí vodou, nebo ji chladit studenou vodou z kohoutku ( to jsem viděla na vlastní kukadla) je téměř hřích.

Miroslavst

Já dřív sladil jak o život a známý mi říkal, že až přestanu sladit, poznám chuť kávy.
Ano, měl pravdu, takže káva neslazená, horká.
Dokonce jsem teď někde četl, že má být čerstvě umletá, zalitá něco mezi 80–90°C, ne tedy vroucí vodou a měla by se vypít hned. Pak už to není káva.
Domnívám se, že káva s čímkoli je už zkažená.

Ale je to jen můj názor. jinak si dám i s mlíkem, či jinou, ale nejraději turka s ničím.

Tohle jsem našel, takže kromě Led naučtě sa čítať po slovensky.
http://www.es­presseria.sk/o-kave/priprava-kavy1.aspx

mosoj

Káva má tísíc chutí a každému chutná jiná a jinak připravovaná. Pravá turecká se připravuje v džezvě a ohřívá se na horkém písku. Budete se divit ale takto připravenou kávu výborné chuti jsem pil naposled někdy v osmdesátých létech v Moskvě.

Já nyní piji preso s mlékem, jelikož můj žaludek již je citlivější.

Zdroj: http://www.svet­kavy.cz/info_pri­prava_kavy.php

Kajra

preso,bez cukru i mléka

ten který je

Rozpustnou s mlékem.Když je zima a venku jsou třeskuté mrazy,tak si dám i turka a rumíka do toho.:-)

vecernice

Rozpustnou s mlékem a sladidlem,někdy si dovolím i cukr.

quentos

rozpustnou bez cukru jen se symbolickou kapkou mléka

Michal

Rospustnou a presso.Nepohrdnu ani tureckou kávou.Chuť kávy mi učarovala.

mojitek

jedine opravdove espresso,trosku oslazene-tim je mysleno espresso o objemu 2,5 – 3 cl – ostatni je uz jen obarvena drevita voda. Nejhorsi moje nocni mura je espresso bez cukru..
Maso si take radi vychutnate,ovsem taky solite,koreni­te,atd…

roxy52

Kafe rozhodně nesladím,protože ten cukr přebíjí tu chutˇty kávy.Ještě si do ní přidávám trošku studené vody.Tak se mě zdá nejlepší.

lorja

Piji rozpustnou kávu s mlékem a také klasického turka.Žádnou kávu nesladím.

kupkina

Rozpustná kávička byla pěkně hnusňoučká, spolehlivě mě prohnala, zvlášť když jsem podlehla pokušení si ji osladit.
Já jsem příznivkyně presa bez cukru i mléka. A k tomu přikousnout něco sladkého.

kapka

Rozpustnou s mlékem. Chutná mi
s cukrem i bez cukru.