PetrP

Jakou máte nejraději českou pohádku?

Zrovna dneska jsem nucen sedět u počítače a pracovat, ale ticho mě uspávalo, tak jsem si na videu pustil maraton pohádek:D Docela by mě zajímalo, jakou máte nejraději? U mě vedou Tři oříšky pro Popelku a Princezna ze mlejna:) Aspoň mám důvod se takhle v noci u práce usmívat…

Nejlepší odpověď
anonym

Mám ráda starší hezké a humorné pohádky. Nejvíce určitě S čerty nejsou žerty, Dařbuján a Pandrhola a Obušku z pytle ven.
Doplňuji:
Děkuji RyuzakiKate, na Sedmero krkavců bych málem zapomněla.

Další odpovědi
mosoj

To co vypráví Kalousek a další ministři.

Damiana

Anděl Páně, Princ a Večernice.

pizlicka

tri orisky pro popelku.hhmmmmm.

Ar

Třetí princ.

martin14

Nejlepší jsou takové ty starší, na ty bové už se moc nedívam

Kohut57

Houbovou pohádku . Jsem mykologický maniak.
Doplňuji:
Anděl páně s Trojanem vede. Režisér Strach je nejlepší.

suaeda

Naše české pohádky můžu celkem všechny. Je pravda že mám raději ty dříve natočené (klasika – pyšná princezna ad.). Některých současných pohádek je nyní bohužel už trochu moc a dobro v nich nevítězí. To jsou pohádky vyprávěné z hradu a z podhradí (sněmovny) a už je nemusím.

Lakeysha

Anička s lískovými oříšky…je taková smutná, ale milovala jsem jí už jak malá. Jinak stará černobílá Popelka a Byl jednou jeden král

RyuzakiKate

Stejně jako Vlk z lesa Dařbuján a Pandrhola a pak taky O statečném kováři, Princ a Večernice a další :) Z těch nových pohádek se mi líbilo Tajemství staré bambitky, hlavně Lábus jako výběrčí daní :P
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněla na Třetího prince a Sedmero krkavců!

quentos

mosoj: když jsem otázku viděl, napadlo mě totéž :{D>