Anna114

Jakou mám používat internetovou síť, když jsem v bytě? … Jakou používáte vy v bytech?

Doplňuji:
Mám na mysli Domácí síť, síť v zaměstnání nebo veřejnou síť.

Nejlepší odpověď
briketka10

mám WIFI u sousedky na střeše směrovanou
na vysílač do sousední vesnice a k ní kabel do
mého bytu :)

Doplňuji:
je moje soukromá..

Další odpovědi
brillant

Používám všude veřejnou síť.

Existují čtyři umístění v síti:

Pro domácí sítě nebo když znáte uživatele a zařízení v síti a důvěřujete jim, vyberte možnost Domácí síť. Počítače v domácí síti mohou patřit k domácí skupině. Pro domácí sítě je zapnuté Zjištění sítě, které umožňuje vidět ostatní počítače a zařízení v síti a umožňuje dalším uživatelům vidět váš počítač. Další informace naleznete v tématu Co je zjištění sítě?.

Pro malou kancelář nebo další sítě na pracovišti vyberte možnost Pracovní síť. Zjištění sítě, které umožňuje zobrazit další počítače a zařízení v síti a ostatním uživatelům sítě váš počítač, je ve výchozím nastavení zapnuté, v takovém případě však nemůžete vytvořit domácí skupinu, ani se k ní připojit. Další informace naleznete v tématu Co je zjištění sítě?.

Pro sítě na veřejných místech (například v kavárně nebo na letišti) vyberte možnost Veřejná síť. Toto umístění slouží k tomu, aby nebyl počítač pro ostatní počítače v okolí viditelný a aby počítač pomohlo chránit před jakýmkoli škodlivým softwarem z Internetu. Domácí skupina není k dispozici ve veřejných sítích a zjištění sítě je vypnuté. Tuto možnost byste měli vybrat také, pokud jste připojení přímo k Internetu bez použití směrovače nebo pokud máte širokopásmové mobilní připojení.

Síťové umístění Doména se používá pro doménové sítě, například pro sítě ve velkých podnicích. Tento typ síťového umístění je spravován správcem sítě a nelze jej vybrat ani změnit.

Hamon

Máš doma víc počítačů a vzájemně mezi nimi kopíruješ/komu­nikuješ? Jestli ano, dej domácí síť. Jestli ne, dej veřejná síť.
Toto rozdělení má vliv na některé síťové služby (např. sdílení složek) a uplatňuje se u vestavěného firewallu (který je mimochodem aktuálně nejlepší, ale by default naprosto nevhodně nastavený).
Doplňuji:
Přesněji jde o jakési šablony, zvolením sítě se počítač lehce přenastaví. Ale veškerá nastavení jde posléze změnit podle potřeby.

www

Pokud ti jde o nastavení PC (jednu ze tří možností), zvol Domácí síť.

eso

Pro laika neni ve zvoleni wifi site zadny rozdil. Pro spolehlivost davam ze zvyku domaci sit, stejne mam ve windows vse kvuli bezpecnosti zakazane. ( sdileni atd )

Emefej

Použij tu, která je v konkrétním bytě dostupná.

melanie

Podle toho, jestli je tvoje, zaheslovaná

honza19hk

přijímač na balkoně a kabelem do pokoje.

arygnoc

síťová připojení/připojení k internetu (internetová brána)