Avatar uživatele
Anna114

Jakou mám používat internetovou síť, když jsem v bytě? … Jakou používáte vy v bytech?

Doplňuji:
Mám na mysli Domácí síť, síť v zaměstnání nebo veřejnou síť.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10 před 3696 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

mám WIFI u sousedky na střeše směrovanou
na vysílač do sousední vesnice a k ní kabel do
mého bytu :)

Doplňuji:
je moje soukromá..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Používám všude veřejnou síť.

Existují čtyři umístění v síti:

Pro domácí sítě nebo když znáte uživatele a zařízení v síti a důvěřujete jim, vyberte možnost Domácí síť. Počítače v domácí síti mohou patřit k domácí skupině. Pro domácí sítě je zapnuté Zjištění sítě, které umožňuje vidět ostatní počítače a zařízení v síti a umožňuje dalším uživatelům vidět váš počítač. Další informace naleznete v tématu Co je zjištění sítě?.

Pro malou kancelář nebo další sítě na pracovišti vyberte možnost Pracovní síť. Zjištění sítě, které umožňuje zobrazit další počítače a zařízení v síti a ostatním uživatelům sítě váš počítač, je ve výchozím nastavení zapnuté, v takovém případě však nemůžete vytvořit domácí skupinu, ani se k ní připojit. Další informace naleznete v tématu Co je zjištění sítě?.

Pro sítě na veřejných místech (například v kavárně nebo na letišti) vyberte možnost Veřejná síť. Toto umístění slouží k tomu, aby nebyl počítač pro ostatní počítače v okolí viditelný a aby počítač pomohlo chránit před jakýmkoli škodlivým softwarem z Internetu. Domácí skupina není k dispozici ve veřejných sítích a zjištění sítě je vypnuté. Tuto možnost byste měli vybrat také, pokud jste připojení přímo k Internetu bez použití směrovače nebo pokud máte širokopásmové mobilní připojení.

Síťové umístění Doména se používá pro doménové sítě, například pro sítě ve velkých podnicích. Tento typ síťového umístění je spravován správcem sítě a nelze jej vybrat ani změnit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Máš doma víc počítačů a vzájemně mezi nimi kopíruješ/komu­nikuješ? Jestli ano, dej domácí síť. Jestli ne, dej veřejná síť.
Toto rozdělení má vliv na některé síťové služby (např. sdílení složek) a uplatňuje se u vestavěného firewallu (který je mimochodem aktuálně nejlepší, ale by default naprosto nevhodně nastavený).
Doplňuji:
Přesněji jde o jakési šablony, zvolením sítě se počítač lehce přenastaví. Ale veškerá nastavení jde posléze změnit podle potřeby.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Pokud ti jde o nastavení PC (jednu ze tří možností), zvol Domácí síť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eso

Pro laika neni ve zvoleni wifi site zadny rozdil. Pro spolehlivost davam ze zvyku domaci sit, stejne mam ve windows vse kvuli bezpecnosti zakazane. ( sdileni atd )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Použij tu, která je v konkrétním bytě dostupná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
melanie

Podle toho, jestli je tvoje, zaheslovaná

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

přijímač na balkoně a kabelem do pokoje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

síťová připojení/připojení k internetu (internetová brána)

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek