škubánek

Jakou mají obojživelníci kůži? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

kdyby sis zadala do googlu slovo obojživelníci

vše by ses dopodrobna dozvěděla ,na co se tu ptáš

Další odpovědi
Lucijej

Tělo obojživelníků je pokryté kůží. Kůže obojživelníků je lysá, bez šupin, chlupů nebo jiných kožních útvarů. Pokožka obojživelníků obsahuje velké množství slizových žláz. Sliz udržuje pokožku stále vlhkou a zabraňuje tak vyschnutí živočicha. Některé druhy obojživelníků (z našich např. ropucha obecná) mají v kůži navíc i jedové žlázy. Vylučovaný jed slouží k obraně živočicha. Ve spodní části pokožky mají obojživelníci pigmentové buňky. V těchto buňkách jsou pigmenty (= barviva), které udílejí tělu zbarvení charakteristické pro daný druh.

Larissa

žáby zelenou a žlutou…
mloci černou a hnědou… :D:D

Obojživelníci – někteří mají bradavičnatou…
Jak kteří… no…

Syd

Sahalas někdy na žábu? Jestli ne, tak si sáhni do oka a pak to popiš. 😁 Jestli se ti do toho nechce, tak vyčti na Wikipedii http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­natomie_oboj%C5%BE­iveln%C3%ADk%C5%AF , ostatně tams mohla vyčíst celej DÚ a ještě by ses určitě dozvěděla něco zajímavýho navíc