Kanci

Jakou má životnost vysokozdvižný vozík?

Jaká j životnost vozíku cca za 200 000 Kč?

Odpovědi
Questman

Záleží kdo s ním manipuluje.
Pokud profesionál tak klidně i několik desítek let (vzpomeňme jen ty rezavé komunistické herky co mnohde jezdí dodnes…), pokud k tomu dáš kluka s výučáku v kapse tak možná měsíc, možná rok, možná deset let,…

anonym

Souhlasím s – Questmanem – a jak píšeš, že ho obsluhuje zkušený pán, tak je to několik desítek let, jenže také záleží jestli se po 10 – 20ti letech na něj seženou náhradní díly na opravu (každý vozík čas od času potřebuje nějaký díl vyměnit ať už z důvodů opotřebení či že se nešťastnou náhodou něco utrhne, prasknou hadice atd.).
Doplňuji:
Ještě jsem chtěl doplnit, v letech 1995 – 2000 jsem pracoval ve firmě s vozíkem rok výroby 1975 a šlapal dobře (ale to bylo také tím, že ještě měli náhradní díly z let socialismu) a pracovali tam chlapi, kteří tento vozík uměli opravit, respektive dokázali na koleně udělat díl, který se zrovna pokazil.

honza19hk

zaleží na stylu jízdy s ním a taky kde a jak se s ním jezdí.
I dnes jsou k vidění fnkční vozíky ze 70 let.Záleží jen na tom co je mezi sedačkou a volantem.

karfigol

Záleží, jaká práce se s ním vykonává a jak často se používá. Nám ve firmě vydržel cca 7 let, pak šel do šrotu. Ted namísto vozíků používáme mostové jeřáby od http://www.ganas-jeraby.cz/jeraby-mostove a je to s nimi nesrovnatelně lep­ší.

Kanci

A když ho obsluhuje zkušený a vyzrálý pán?

zzzzz

Souhlasím s Questman, jen doplním, že je více druhů na baterie, motorový a každý má zcela jistě jiné nároky na údržbu.
Výrobce by měl deklarovat to, co VZV vydrží.