Fidel

Jakou má životnost harddisk v notebooku? Kolik hodin či zapnutí? Díky

Doplňuji:
Programy na diagnostiku znám a ukázal mi, že mám cca 6.000 zapnutí a že je vše OK, ale člověk nikdy neví… Mám Crystal Disk Info.

Nejlepší odpověď
Alesh

To se nedá takhle říct, záleží na výrobci disku, podmínkách, jak byl používán, kolik a jak velké zažil otřesy atd.
Kdybych měl vyblejt číslo, tak ti řeknu 5 let, ale může to být víc a klidně i o hodně míň.
Tak či tak, existují nástroje, které ti prozradí, že disk začíná chcípat. Hledej něco jako „HDD tester“, „HDD health“ apod., příp. zkus slunečnici.cz např. viz odkaz.
Doplňuji:
Njn, neví. 🙂 S tím nic nenaděláš, to jsou prostě HDD, najednou klekne a jde do křemíkového nebe. 🙂 Ale neboj jednou přijdou věčné krystaly, které jen tak něco nerozhodí. 😉

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/hdd-health/

Další odpovědi
Michal Kole

Logicky víc než ve stolním PC, protože notebook se zapíná a vypíná častěji.

Ale dnes už mají disky jinou technologii parkování hlav tak se již nestává, že když se vypne PC když je hlavička nad plotnou, že se data smažou.

Pár desetitic zapnutí to bude

suaeda

Klasické HDD, které sice mají háklivé pohyblivé součásti vydrží více než stále více opěvované SSD disky. Ač jsme neustále reklamou upozorňováni jak jsou lehčí, lepší a rychlejší tak nesnesou tak časté přepisování dat jako klasické HDD. Takže odejdou daleko dříve. Stačí obyčejné swapování windows na disk.