Michal Kole

Jakou má únosnost moje podlaha v domě z 60tých let +strop souseda podemnou ? Kdybych si v bytě postavil nadzemní bazén

nepropadl by se bazén sousedovi podemnou ?

Bazénem nechci prudit, ale zrovna mě nenapadlo nic těžšího.

tunový železný ingot do bytu asi nedostanu.

nafukovací nadzemní bazén, který se zvedne napouštěním vody, do bytu propašuji snáz 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

To musíš nechat posoudit statikem. Každý dům je jiný, a může mít i jinou nosnost stropu

Další odpovědi
marci1

Některý panelový dům má nosnost 150 kg/m2, 250/m2 i 400 kg/m2. Musel by to posoudit statik. Tento problém často řeší akvaristé s většími akvárii.

isteron

Objednaj si statika, vypracuje ti posudok, zaplatíš a budeš vedieť.

elektrikář

Podlaha se dáí zpevnit ocelovým roštem zakotveným do zdí. Viděl jsem to na stavbě kde se připravovala místnost pro archiv a posunovatelnými regály. Nech si svůj nápad posoudit statikem.

cukrar

Michale,
unosnost je uvedena v projektové dokumentaci, uložené na úřadě, nebo statik provede výpočet.

nepropadl by se bazén sousedovi podemnou****** ne i ano, podle toho jak velký
tunový železný ingot do bytu asi nedostanu. ****** i to jde, při trošce šikovnosti.
…propašuji snáz 🙂 *****ano, to máte pravdu.