zjentek

jakou má logiku upozorňovat na podobný případy jako je níže v odkaze,..

..když kupř. pavouka a jeho mladý doma každej úplně v klidu a bez postihu zabije?
http://www.no­vinky.cz/krimi/356413-nechtena-stenata-skoncila-v-popelnici.html
..v čem je tady rozdíl? V zařazení v taxonomický kategorii? Nebo co?
Chybí kategorie hmyz :o

Nejlepší odpověď
jáára

nemáš rád pejsky?

Já bych je bral všechny v tej krabici. ale nemůžu mít teď víc pejsků. v budoucnu určitě.

Další odpovědi
www

V této době má smysl na podobné věci upozorňovat aby si lidé uvědomili, že ne každé přání svých dětí je reálné, a že chov zvířat obnáší mmj. celou řadu následných povinností.
Pokud se týká členovců v bytech, situace je jiná: jsou pro většinu lidí ‚méněcenní‘ a jejich usmrcení se bere jako samozřejmost.
Snad jsem otázce dobře porozuměl.

question89

Někde jsem četl, že bezobratlí necítí bolest. Možná proto je lidé berou za méněcenné a usmrcení je pak tolik „nebolí“

Luxx

pokud ta poznámka o tom, že chybí kategorie hmyz, je tu kvůli zmíněnému pavoukovi, tak věz, že pavouk není hmyz… :O

zjentek

Luxx: ty seš horší než já ..tobě nestačí hmyz, ty bys chtěl jednotlivý kategorie na každýho živočicha