Jakou má chemickou zkratku svěcená voda?

Doplňuji:
Awe, ale o složení vody tam není slovo?

Nejlepší odpověď
zzzzz

H2O Abrakadabra 🙂

Další odpovědi
suaeda

Normální voda (H2O(, ale je posvědcená od kněze. A pozor dříve a možná i nyní se do ní před vlastním použitím přidávalo na čas střibro (Ag). Důvod je prostý voda se desinfikovala a tudíž se nekazila.

anonym

®H2O
😉

RyuzakiKate

H2OMG ;)

marci1

† H2O †

Awe

H2O +
Exorcizo te, creatura aquæ, in nomine Dei Patris omnipotentis, et in nomine Jesu Christi, Filii ejus Domini nostri, et in virtute Spiritus Sancti: ut fias aqua exorcizata ad effugandam omnem potestatem inimici, et ipsum inimicum eradicare et explantare valeas cum angelis suis apostaticis, per virtutem ejusdem Domini nostri Jesu Christ: qui venturus est judicare vivos et mortuos et sæculum per ignem.

Deus, qui ad salutem humani generis maxima quæque sacramenta in aquarum substantia condidisti: adesto propitius invocationibus nostris, et elemento huic, multimodis purificationibus præparato, virtutem tuæ benedictionis infunde; ut creatura tua, mysteriis tuis serviens, ad abigendos dæmones morbosque pellendos divinæ gratiæ sumat effectum; ut quidquid in domibus vel in locis fidelium hæc unda resperserit careat omni immunditia, liberetur a noxa. Non illic resideat spiritus pestilens, non aura corrumpens: discedant omnes insidiæ latentis inimici; et si quid est quod aut incolumitati habitantium invidet aut quieti, aspersione hujus aquæ effugiat: ut salubritas, per invocationem sancti tui nominis expetita, ab omnibus sit impugnationibus defensa. Per Dominum, amen.

No a máš to :D

anonym

RyuzakiKate, také koukáš na rouming.cz , že jo:-)

jirkajirka

Tak toto by mne nenapadlo.S chutí jsem se zasmál. Díky.

kapka

Pobavilo. :D