zjentek

Jakou letos čekáte zimu? Třeskutou? Nebo?

je tady nějakej amatérskej jakobynostradamus, kterej by ji uměl určit už teď? Profíci maj teď „prognózy“ vhodné pro pořad Volejte věštci a já nemám TV.

barbakan: no právě na tohle ti nedokážu odpovědět, jelikož stále neznám opak slova třeskutě a bylo mi blbý napsat „nebo tekutou“ ..pánč tohle je starý

Nejlepší odpověď
briketka10

Taky mírnou a svine-li se kočka do klubíčka, bude mrznout. Leží-li na
hřbetě, bude pěkně. Když tvrdě spí, oteplí se. Když škrabe zdi, bude
pršet a můj kocour Ufík lehává na hřbetě, tak si myslím, že letošní zima
bude teplejší :)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-rceni-nebo-ze-kdyz-je-hodne-mravenist-na-podzim-tak

Další odpovědi
redy

Zima bude mírná,až koncem ledna napadne sníh. Ale nevydrží. Ale mrznout bude na sucho.
Aspoň mi to ukázala koule,kočka hopsla na levé rameno…
Co ještě potřebuješ vědět? 😁

da ny

Zima už je za „dveřmi“… v Kauflandu mají zlevněné čokoládové figurky „Santy“, sem tam Mikuláš… ;)
Očekávám zimu skoupou na sníh, spíše deštivou.
Výkyvy počasí z extrému do extrému a s nepříjemnou fujavicí … 😁

gecco

Bude pěkná – mráz a sníh…
;)
Už štípeš dřevo?
😉

anonym

Nebo co?!

To ti řeknu v listopadu, když uvidím na polích krtiny. Krtek je můj pomocník v odhadu jaká bude následovat zima- už mnoho let!

Bývají zimy s mrazy třeskutými a nebo mírnými, neboli antitřeskutnými. I já ti to nedokáži vysvětlit.

anonym

Očekávám zimu spíše mírnou,tak soudím dle pranostik.

Emefej

Očekávám zimu střídavě třeskutou a netřeskutou.

Reezo

Já osobně doufám, že letos bude opravdu tuhá zima se spoustou sněhu. Nejlepší je, když se řidiči blbci bojí vyjet autem na zmrzlou silnici.

jmhad

jakobynostradamus – a víš že podle nových výzkumů byl Nostradamu podvodník, který opisoval dávné příhody podle hesla, že se v dějinách vše opakuje.

GM

Očekávám zimu mírnu a doufám, že sníh bude padat pouze mimo silnice, stejně jako minulou zimu. Teda alespoň u nás.

zjentek

ad redy- nevíš, jaký si zejtra vezmu trenky? Na tom hradě mě úplně rozhodili..

redy

A koho by to nerozhodilo.
Jó trenky, čistý? 🙂

briketka10

😁