roxilox

Jakou koupit váhu s přesností 0,01 g?

Dobrý den, chci koupit váhu s rozlišením a přesností 0,01g. Nechci koupit, ale žádný šunt od Vietnamců. Poradíte mi někdo nějakou kvalitnější váhu nebo alespoň značku, na kterou se zaměřit? Děkuji.

Díky. Já měla na mysli do cca 500 g a nemusí být kapesní. Ideální vážící plocha cca 15×15 cm. Jde mi o to, aby to nebyl nějaký nepřesný šunt. Děkuji

Odpovědi
anonym

Ta by vyhovovala?

Zdroj: www.pyramida-shop.cz/laboratorni-zlatnicka-vaha-domo-do9096w/

cochee

Mám podobnou, na jakou odkazuje barbakan, za cca podobnou cenu, akorát její váživost je jen 150 g, což mi ale nevadí. Protože mně také záleželo na tom, aby byla přesná, koupil jsem si kalibrované závaží (mimochodem stálo asi 2× tolik než samotná váha :) ) a váha ukázala přesně, nemusel jsem ji justovat. Tyto kapesní vážky mají piezzoelektrický tenzometrický vážicí prvek.

Hlada

Na Aukru jsem koupil kapesní váhu 500g/0,01 za 130 Kč. Kontroloval jsem její přesnost laboratorním závažím a je naprosto přesná. Nevýhodou je malá vážicí plocha 5×5 cm.

Kepler

http://www.la­boratorni-vahy.cz/vahy-pro-lekarny

Klaproth

Pokud chceš kvalitnější přesné váhy, podívej se po značce VIBRA nebo SOEHNLE. Nic kvalitnějšího za rozumné peníze neseženeš.