Pokročilý

Jakou koupit GPS do auta?

poraďte někdo jakou koupit GPS do auta. Díval jsem se na značky a rozhodl jsem se pro TOM TOM. To se mi jeví jako dobrá volba. Nicméně nechci do ní investovat horentní sumy. Proto je můj limit do 3000,-Kč a to jsou v podstatě dvě buď: TomTom XL 2 Classic Regional lifetime nebo TomTom START 20 Regional Lifetime . U obou mi vyhovuje a plně dostačuje to mapové pokrytí více není třeba. U obou je doživotní aktualizace map zdarma. u té první (XL 2 Clasik( je rozlišení dispeje jen 320 x 240 pix a u té druhé (start 20) je rozlišení displeje 480 x 272 pix. Nevím jak moc velký je toto rozdíl. Poraďte, prosím někdo zkušený, kterou by jste si vybrali a proč. Děkuji.

Odpovědi:

Zlatý

Zkušenost mám jenom s Garminem. Rozlišení není vůbec pro navigaci podstatné. Není si třeba tím zatěžovat mozkové závity. Velikost displeje také moc ne. Jezdil jsem v pohodě s 2,5 palcovým displejem než mně navigaci ukradli.
Důležité jsou mapy a ty mají nepřesné obě firmy. Garmin měl od začátku možnost navigace až do popisných čísel, Tom Tom to zaváděl později, ale dosud to má jenom v některých místech.
Nějakou paměť u Garminu nemusíš řešit , všechny jeho navigace mají možnost použití paměťové karty a navigace umí brát mapy z interní i externí paměti. Pokud chceš rozšířit v budoucnosti mapy , stačí si ji koupit na kartě a tu zasunout do navigace. Bohužel cena je vyšší, proto je důležité kupovat mapy hned s navigací a Life Time.
Při koupi koukej hlavně na to jaké mapy budeš potřebovat. Dodatečné rozšíření je dražší. Možnost přidávát průjezdní místa ( upřesníš tím trasu, jinak ti ji navigace předhodí podle svého a pojedeš místo po silnici 1. třídy po okreskách. Navigace do jízdních pruhů ( bohužel jenom na dálnicích a velkých městech).
Jestli využiješ přijímač dopravních zpráv musíš si připlatit za vyšší typ.
Jinou navigaci než s Life Time nekupuj.

Doplňuji:
Nejdražší položkou jsou mapy. U Garmina koupíš navigaci s mapou ČR a 4 palcovým displejem za 1900 Kč. Každou mapu navíc tvrdě zaplatíš.

Zlatý

Osobně bych volil Start20 - display 16:9, větší rozlišení, větší paměť (4 GB vs 1 GB).
;-)

Z těchto dvou bych bral taky tu start20, ale ještě bych pouvažoval o Garminu. Hodně lidí v mém okolí mi doporučuje právě jeho a přechazí k němu od TomToma. Já si budu teď kupovat Nüvi 52 od Garminu, má jí kolega z práce, tak jsem jí měl od něj na víkend půjčenou a spokojenost. Oproti tomu TomTomu start 20 ma 5ti palcový display a je to dost znát.

Zdroj: http://www.obchody24.cz/naviga ce-garmin-nuvi-52-lifetime-cze ch

Bronzový

Mám velmi špatnou zkušenost s TomTomem (od špatného držáku, přes drahé mapy - to ještě nenabízel lifetime, malou kapacitu zařízení, kdy nové mapy se tam nevešly a bylo třeba jen vybrat dílčí region, velmi pomalý start a hledání, složité vlastní opravy map ... ) Bylo by víc, ale byl to starší typ, který se už neprodává, tak se mi tu nechce rozčilovat nad asi nejhorším kaufem elektroniky v mém životě... Stejně bych ale zvážil jinou značku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.