ghoul

Jakou jízdenku v Praze?

Když jedu metrem a pak přestupuju na autobus. Stačí mě 30 minutová za 24Kč? Nevím právě jestli se s ní dá normálně přestupovat. Nebo potřebuju 90 minutovou za 32Kč? Díky, mějte se.

Nejlepší odpověď
robosobo

Jízdné na území Prahy

Tarifně je území hl. m. Prahy rozděleno na pásma P a 0 (celkem je území Prahy započítáváno jako 4 tarifní pásma). Pásmo P má dvojnásobnou tarifní hodnotu a pásmo 0 je rozděleno na pásma 0 a B – pásmo příhraničních zastávek.

Pásmo P zahrnuje metro, tramvaje, autobusy MHD (linky č. 100 – 299 a 501 – 599), lanovku na Petřín, přívozy a vybrané traťové úseky železnice.

Pásma 0 a B zahrnují příměstské autobusy (linky č. 300 – 399 a 601 – 620) vedené na území Prahy a vybrané traťové úseky železnice.

Uváděné ceny jízdenek jsou včetně 10 % DPH.

v odkazu najdeš i vše ostatní

Zdroj: http://www.dpp­.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/

Další odpovědi
Ella

s novou jízdenkou za 24 kč můžete i přestupovat

hanulka11

zde se to dozvíš na 100%
http://www.dpp­.cz/jizdne-na-uzemi-prahy/

Cena jednorázové nepřestupní jízdenky se od 1. července zvýší z 18 na 24 korun. Její platnost se prodlouží z dvaceti na třicet minut a bude plně přestupní. Přestupní jízdenka podraží z 26 na 32 korun, přičemž bude nově platit 90 minut místo dosavadních 75 minut