Psychotic

Jakou jednotkou Američané měří velmi malé vzdálenosti?

Čech řekne „Sakra, netrefil jsem to snad o milimetr.“ Co řekne Američan? „Sakra, netrefil jsem to o jednu dvacetinu palce“?

Je mi jasné, že v odborných textech a v možná v psaném textu celkově použijí zlomky palce nebo metrickou soustavu, ale co v běžné řeči?

Nejlepší odpověď
quentos

I v tradiční soustavě se najdou jednotky pro velmi malé vzdálenosti.
1 thou, resp. 1 mil = 1/1000 palce
1 line = 1/12 palce
více viz zdroj

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Unit_of_len­gth

Další odpovědi
Lamalam

Co řekne Američan nevím, ale pro měření malých vzdáleností v běžném životě zlomky palců normálně používají a jsou na to zvyklí. V odborných kruzích se používá metrický systém.

Lamalam

Byla jsem tam 18 měsíců. Občas používají jednotku barleycorn (alespoň na Aljašce).

Lamalam

Američan na to neřekne nic, protože správný Američan se vždycky trefí.

Psychotic

A když ne, tak tě seřve, žes mu rozhodil míření. 'MURICA!